Vrba věří v diváckou podporu ostravských fans a zároveň krotí přehnaná očekávání

Bývalý kouč Plzně, reprezentace či pražské Sparty se do Baníku vrátil po osmnácti letech, kdy s klubem oslavil coby asistent kouče Františka Komňackého titul. Od té doby Ostrava na prvenství v lize čeká. A letní příchod Vrby do Baníku byl pro mnohé v Ostravě splněným snem. Nadšení byli fanoušci i vedení slezského klubu. „O to složitější to pro mě je," přiznal zkušený trenér v rozhovoru pro deník Právo.

Vrba věří v diváckou podporu ostravských fans a zároveň krotí přehnaná očekávání

„Je to z tohoto pohledu určitý závazek. Vím, že fanoušci Baníku očekávají možná trochu zázraky. Ty se občas dějí, ale ne vždycky. Nicméně věřím tomu, že pozveme fanoušky na dobrý fotbal. Když je bude bavit, tak budou chodit, i když zrovna nebudeme třeba na pozicích, na nichž by nás rádi viděli," uvedl Vrba k ambicím fotbalové Ostravy. „Nechci slibovat, že budeme mít po deseti zápasech pětadvacet bodů, protože, to nikdo slíbit nemůže ani v jiných mužstvech. Na druhou stranu chceme diváky pozvat na stadion tím, že budeme hrát atraktivní fotbal, budeme se snažit diváky potěšit, aby byli spokojeni jako třeba v tom utkání sCeltikem, přestože jsme ho prohráli. I tak většina diváků odcházela ze stadionu spokojená,“ vzpomněl ještě jednou Vrba na oslavy Baníku ke sto letům od založení klubu.

„Teď přijdou mistráky, a výsledek bude pro fanoušky na prvním místě. Ale byl bych rád, abychom k těm výsledkům přispěli i nějakou herní kvalitou. Jsem přesvědčený, že jsou tady hráči, kteří herní kvalitu mají a fanoušci na ně třeba začnou chodit jako kdysi třeba na Marka Heinze, který bude hostem klubu na prvním zápase. Budu na úvod velmi rád, když fanoušci budou říkat: Ano, na to se dalo dívat, příště přijdu znovu. To je pro mě hodně důležité. Aby chodili na fotbal, který je bude bavit a ne aby si říkali, že to zase bude trápení a že nevystřelíme na bránu. Moc dobře si vzpomínám na atmosféru mistrovské sezony a tu bych zase rád zažíval,“ doufá nový kouč Baníku v diváckou podporu.

„Ona je to vždycky trochu motivace i pro toho soupeře. Je rozdíl, když přijede někam, kde jsou dva tisíce diváků, anebo do Ostravy, kde je bouřlivá atmosféra. Na druhou stranu vím, že soupeř zté atmosféry někdy má i trochu obavy. Tak jsem to tady zažíval já. Hráčům jsem říkal, aby si dali pozor na začátek a nedostali gól. Protože pak se dějí věci, které mohou domácímu mužstvu hodně pomoci. Respekt k atmosféře v Ostravě jsem měl velký a byl bych rád, aby soupeři věděli, že to tady budou mít těžké,“ vysvětlil.

 „Chceme hrát v horní skupině, o poháry, dostat se do situace, která pro nás v jarní části soutěže bude výhodná. A všichni víme, že když se nám podaří začátek, tak se po tom budeme moci bavit o dalších cílech. Pokud by nám nevyšel, bylo by to mnohem složitější,“ naznačil Vrba přeci jen, jaké jsou ambice Baníku. „Je to o to možná těžší, protože všichni očekávají, že budeme okupovat nejvyšší příčky, a kdyby se to nesplnilo, byli by všichni včetně mě zklamaní. Ambice klubu respektuji a doufám, že se nám je podaří naplnit a po letech, kdy Baník poháry nehrál, se do nich vrátíme,“ netají osmapadesátiletý kouč svou motivaci v Ostravě uspět.

Zdroj: Sport.cz

Šéf Sparty z devadesátek Mach: Je potřeba vytlačit odtamtud tu skleněnou plastiku. Rosický předvedl vrchol amaterismu