Proč Sterling upřednostnil Chelsea? Tohle by fanoušci Arsenalu a Tottenhamu vědět radši neměli

Nové vedení Chelsea v čele s majitelem Toddem Boehlym představilo první velkou posilu v podobě někdejšího hráče Liverpoolu či Manchesteru City Raheema Sterlinga. Rodáku z Jamajky by příští rok končila smlouva, což vyjednávání v mnohém usnadňovalo, klub ze Stamford Bridge za něj zaplatil podle médií 50 milionů liber.

Proč Sterling upřednostnil Chelsea? Tohle by fanoušci Arsenalu a Tottenhamu vědět radši neměli

Sterling v poslední sezoně v dresu Manchesteru City nebyl až tolik výrazný jako předešlé roky, v lize nastoupil v základní sestavě jen jedenáctkrát, přednost dostávali Phil Foden či Jack Grealish. Celkem však rychlonohý křídelník v minulém ročníku odehrál za City 47 soutěžních zápasů s perfektní bilancí. Nastřílel 17 branek a devět jich připravil.

Se zájmem o Sterlingovy služby byli také spojování dva další londýnské kluby. Konkrétně šlo o Tottenham a Arsenal, jenomže sedmadvacetiletý reprezentant Albionu se nechal slyšet, že chce přestoupit pouze do elitního evropského klubu, což obě možnosti vyloučilo.

Sterlinga nejvíce přesvědčil podepsat pětiletou smlouvu na Stamford Bridge kouč Blues Thomas Tuchel, který mu nastínil, jak z něj dokáže dostat to nejlepší na vrcholu kariéry.

Zdroj: theathletic.com, sport.cz