Manchester United se pochlubil první posilou léta. Jde o krajana Ten Haga, který splnil svůj slib otci...

Dvacetinásobný šampion Anglie z Old Trafford, který má před sebou novou éru pod nizozemským manažerem Erikem ten Hagem, se tento týden pochlubil premiérovou posilou léta.

Manchester United se pochlubil první posilou léta. Jde o krajana Ten Haga, který splnil svůj slib otci...

Stal se jí jeho defenzivně laděný krajan Tyrell Malacia, jenž se odebral na ostrovy z Feyenoordu Rotterdam.

S jakými dojmy dorazil? "Ten pocit snad ani nedokážu popsat. Za posledních pár týdnů se toho stalo hrozně moc a jsem rád, že jsem tady. Vždy jsem snil o tom, že budu hrát v Premier League," přiblížil mladík, jenž kdysi rozmlouval o Manchesteru také s Robinem van Persiem.

Jak zaznělo na oficiálních stránkách United, dvaadvacetiletý reprezentant Oranjes se jim upsal na následující čtyři sezony s opcí na další rok spolupráce.

Podle odhadů zaplatil tým z rudé strany Manchesteru za obránce 13 milionů liber, čili přibližně 375 milionů korun.

A to ještě nemusí být konečná částka - v případě naplnění výkonnostních bonusů připluje do Holandska dalších 1,7 milionu liber, čili 50 milionů korun.

"Je to největší klub na světě a jde to vidět i na počtu fanoušků, skvělému stadionu a spoustě vyhraných trofejí. S novým trenérem klub vše směřuje k tomu, aby mohl znovu vítězit a já chci být součástí tohoto týmu. Před pár lety jsme na Old Trafford hráli s Feyenoordem Nike Cup a tehdy jsem tátovi řekl, že se sem jednou vrátím a stalo se," usmíval se obránce, jenž obdivoval Patrice E ru.

Finalista Evropské konferenční ligy, který v uplynulém ročníku naskočil do 50 soutěžních duelů třetího týmu Eredivisie, by měl na Old Trafford svádět boj o místo s Alexem Tellesem a Luke Shawem.

Nový majitel Chelsea by rád zlákal na Stamford Bridge Ronalda, Tuchel je však proti...

Zdroj: manutd.com