Vrba nastartoval novou éru v Baníku úspěšně. Byť s prvním poločasem spokojený nebyl, proč nechtěl hodnotit jednotlivce?

První přípravné utkání se Baníku Ostrava proti třetiligovým Otrokovicím povedlo. I když byl první poločas slabší, tak ten druhý byl dle pohledu trenéra Pavla Vrby skvělý, a nakonec se zrodila vysoká výhra 7:1.

Vrba nasadil na třetiligového soupeře papírově nejsilnější sestavu, ale ta si se Otrokovicemi moc rady nevěděla.

V první polovině za Baník nastoupila tato jedenáctka: Letáček – Zálešák, Takács, Lischka, Kubala – Buchta, Kuzmanovič, Kaloč, Budínský, Yann – Klíma. Poločas skončil pouze 2:1, a to i s faktem, že Otrokovice měly za sebou pouze jeden trénink a do přátelského utkání šly jen díky dobrým vztahům a vidinou další spolupráce s prvoligovým Baníkem.

Druhá půle ve složení: Hrubý – Fulnek, Pokorný, Chlumecký, Šehič - M. Jaroň, Boula, Smékal, Tetour, Cienciala – Tijani, byla o něčem jiném, tedy výborná. Ostrava nakonec vyhrála 7:1.

„Výsledek je pozitivní, ale je faktem, že ta výše se zrodila až ve druhém poločase. První půle měla být lepší, měli jsme se víc prosazovat a byly tam v naší hře věci, které pozitivní nebyly. Druhý poločas splňoval parametry, které bych si asi představoval,“ pronesl Vrba pro klubový web fcb.cz.

Na hodnocení hráčů je ještě brzy. „Na hodnocení jednotlivců mi ponechte ještě dva zápasy, které nás teď čekají,“ podotkl zkušený trenér.

Zdroj: fcb.cz