Tak jako čerstvě sešívaný Douděra se za více než 20 let nezachoval žádný jiný hráč Mladé Boleslavi...

Expres David Douděra už má sice s Mladou Boleslaví společnou pouze minulost, ale to mu nebránilo k nečekanému a dle vedení středočeského klubu také chvályhodnému kroku.

Tak jako čerstvě sešívaný Douděra se za více než 20 let nezachoval žádný jiný hráč Mladé Boleslavi...

Jedna z letních posil Slavie, která před pár dny oslavila čtyřiadvacáté narozeniny, totiž tento týden věnovala z vlastních prostředků na rozvoj mládežnického fotbalu v Boleslavi sumu 50 tisíc korun.

"Děkuji ještě jednou Mladé Boleslavi za krásných dva a půl roku. Uvědomuji si podporu fanoušků, kterou jsem vnímal při našich zápasech, a zároveň dobře vím, že si podporu zaslouží malí fotbaloví talenti. Tohle je to nejmenší, co pro mládež Mladé Boleslavi mohu udělat. Myslím si, že u dětí všechno začíná. A proto by se jejich podmínky měly přibližovat těm, které má k dispozici prvoligový tým. Doufám, že touto částkou přispěji k tomu, aby se jim splnila jejich fotbalová přání a sny," vzkázal na stránkách fkmb.cz bývalý hráč Dukly, Žižkova, Meteoru i Xaverova, kde začínal.

Prezident Boleslavi Josef Dufek byl gestem někdejší týmové opory velmi mile překvapen a jak sám uvedl, něco takového za více než 20 let působení ve vedení klubu nezažil. Žádný jiný aktivní hráč něco takového nikdy neudělal...

"Jedná se opravdu o mimořádný počin hráče, kterým dokládá svůj pozitivní charakter. Finanční podpora naší fotbalové akademie byla čistě jeho iniciativa a je to vynikající způsob poděkování hráče za to, že příležitosti, které se mu v mladoboleslavském klubu dostalo, využil a sportovně i lidsky povýšil. Dosud nikdo z fotbalistů, který v Mladé Boleslavi vyrostl, případně se příchodem do našeho klubu prosadil do nejvyšší tuzemské ligy, takto nezachoval," připomněl na webu fkmb.cz první muž sedmého celku uplynulého ročníku Fortuna:ligy.

Slovácko si pojistilo 110 let zkušeností. Kalabiška, Petržela i Kadlec v Uherském Hradišti pokračují...

Zdroj: fkmb.cz