Slovácko si pojistilo 110 let zkušeností. Kalabiška, Petržela i Kadlec v Uherském Hradišti pokračují...

Slovácko, které během léta čekají střety s Trenčínem, Zlatými Moravcemi, Liptovským Mikulášem, Třincem, Vyškovem a třemi zatím nespecifikovanými zahraničními kluby, tento týden absolvovalo na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci zdravotní a kondiční testy.

Slovácko si pojistilo 110 let zkušeností. Kalabiška, Petržela i Kadlec v Uherském Hradišti pokračují...

Nejvíc příprav absolvoval z celého kádru veterán Milan Petržela. "Pamatuji si na svou první přípravu, to jsem nevěděl do čeho jdu, tak jsem byl natěšený a jezdil jsem jak myš. Čím je člověk starší, tím více se musí přemlouvat, protože ty začátky přípravy, než se do toho člověk dostane, nejsou vůbec příjemné. Na druhou stranu je jasné, že bez toho by to nešlo. Posunulo se to, stejně jako celý fotbal. Dřív nebyly žádné chytré hodinky, prostě se šlo běhat a my mladí jsme věděli, že hlavně nesmíme být za starými hráči. Teď je to všechno hlídané a mnohem více individuální. Každý trénuje přesně podle toho, jak jeho tělo potřebuje," informoval na webu fcslovacko.cz funkční veterán, který se letos na žádnou dovolenou k moři z rodinných důvodů nedostal a volno trávil ryze v domácím prostředí.

Vedení ho však odměnilo novým kontraktem a bývalý hráč Sparty, Plzně i Augsburgu stejně jako jeho spoluhráči Jan Kalabiška a Michal Kadlec podepsal v Uherském Hradišti smlouvu na další soutěžní ročník 2022/2023.

"Když už se tady sešla taková parta a vybojovali jsme pro Slovácko historicky první trofej, tak u té pohárové Evropy nemůžu chybět. Jsem rád, že jsme se domluvili a můžu pokračovat tam, kde jsem s fotbalem na nejvyšší úrovni začínal," doplnil na klubových stránkách rychlík, jehož čeká za pár dní oslava devětatřicátých narozenin.

Pětatřicátník Jan Kalabiška, který dříve prošel i Příbramí, Vlašimí, Brnem, Senicí, Karvinou či Mladou Boleslaví, u toho bude chtít být také.

"Poslední sezóna byla velmi podařená jak pro klub, tak i pro mě. Věřím, že na to můžeme navázat i v sezóně nadcházející a pokusíme se probojovat do pohárové Evropy," zaznělo z úst univerzála s devatenáctkou na dresu.

Podobně to má také Michal Kadlec. Dokud mu slouží zdraví, opouštět fotbalový koloběh nehodlá. "Zdravotně se cítím dobře a byla by určitě škoda končit, když jsme dosáhli takového úspěchu a probojovali se do pohárové Evropy. Po zisku poháru pro Slovácko je to další meta, kterou bych chtěl zdolat a probojovat se do základní skupiny některé z evropských soutěží," uzavřel na fcslovacko.cz někdejší dlouholetý reprezentant Česka, jenž si vyzkoušel i německé a turecké prostředí.

Pár měsíců volna už stačilo? Jarolím by se mohl po více než 10 letech vrátit na místa, na nichž slavil titul i pohár...

Zdroj: fcslovacko.cz