Upřímně, italskému fotbalu teď dá návrat AC i Interu na špičku víc, než kdyby zase vyhrál Juventus, míní Nedvěd

Juventus Turín, který je historicky nejúspěšnějším celkem Serie A, už je bez Scudetta druhý rok v řadě. Nejprve ovládl soutěž Inter a letos se radoval AC Milán.

Upřímně, italskému fotbalu teď dá návrat AC i Interu na špičku víc, než kdyby zase vyhrál Juventus, míní Nedvěd

Bianconeri, které dokázala v tabulce předběhnout i s mnohem menším rozpočtem pracující Atalanta Bergamo, se umístili dokonce až čtvrtí, což není pro tak lesklou značku se šestatřiceti primáty nikterak uspokojivé...

"Fanoušky jsme trochu rozmazlili 9 tituly v řadě, což byl nadlidský výkon, to už se jen těžko bude někdy opakovat. I když Bayern Mnichov nás teď v bundeslize dokázal desátým titulem v řadě trumfnout. Loni jsme vyhráli italský pohár a superpohár. Letos vůbec nic. Ale i toho čtvrtého místa v lize si vážím. Předěláváme mužstvo, omlazujeme ho, což není jednoduché. Ale chápu, že fanoušci nic neodpouští a chtějí vždycky výsledky teď hned a okamžitě," uvedl v interview pro seznamzpravy.cz Pavel Nedvěd.

Nesnižovala v minulosti atraktivitu italské nejvyšší soutěže skutečnost, že jí vyhrávala pořád jen Stará dáma? "Z komerčního pohledu je to samozřejmě tak. V popředí chyběly AC Milán a Inter Milán, tyhle tradiční kluby se vůbec nedostávaly do Ligy mistrů. A to bylo pro Itálii hodně špatné. Teď se Milánští v Serii A vrátili na špičku. A upřímně, italskému fotbalu to teď dá víc, než kdyby zase vyhrál Juventus," neměl problém přiznat viceprezident slavné italské značky z Juventus Stadium, jehož sloova nabídl portál seznamzpravy.cz.

Serie A podle mnohých odborníků nenabízí ani kdovíjak atraktivní způsob hry, což nemá problém potvrdit právě ani "Grande Paolo". "Můžu s tím souhlasit. I když Itálie byla stylově vždycky jiná než třeba Anglie. Poslední dobou šla ale mnohá mužstva nahoru. Fiorentina, AS Řím, Lazio, Neapol, tam všude hrají dobrý fotbal. Ale problém našeho fotbalového produktu je jinde. Ve špatném, zaostalém stavu je infrastruktura, stadiony. To je zásadní. Ani pěkný fotbal na ošklivém stadionu prostě dobře neprodáte," doplnil na seznamzpravy.cz vicemistr Evropy z roku 1996 a držitel bronzu z Eura 2004.

Nejen Liverpool má právo znát odpověď, kdo může za pařížskou ostudu

Zdroj: seznamzpravy.cz