Hvězda Realu Madrid Benzema stáhl odvolání vůči rozsudku za údajné vydírání

Fotbalový útočník Karim Benzema stáhl svoje odvolání proti rozsudku z loňského listopadu. Za svůj podíl na vydírání bývalého spoluhráče z národního týmu Mathieua Valbuenu dostal roční vězení s podmínkou. Útočník Realu Madrid musí na základě soudního verdiktu zaplatit i pokutu 75.000 eur (téměř 185 tisíc korun).

Hvězda Realu Madrid Benzema stáhl odvolání vůči rozsudku za údajné vydírání

Benzema tedy akceptoval svůj trest jen několik dní před začátkem odvolacího řízení, které bylo naplánované na 30. června. Podle vyšetřovatelů figuroval Benzema v celém případě jako zprostředkovatel.

Kauza se táhne od roku 2015, kdy měl francouzský reprezentant přesvědčit Valbuenu, aby zaplatil vyděračům, kteří hrozili zveřejněním jeho intimního videa so sexuálním obsahem.

Právník fotbalisty Hugues Vigier uvedl, že vzdání odvolání není přiznáním viny. „Můj klient je vyčerpaný tímto procesem. Odsouzení je právní pravda, ale není realitou. Karim Benzema se i nadále cítí nevinný.“

Po obviněních nebyl Benzema téměř šest let součástí francouzské reprezentace. Reprezentační trenér Didier Deschamps ho do nej vrátil loni v květnu. Valbuena se už do něj nevrátil nikdy.

Zdroj: Šport.sk

Tevez oznámil odchod do důchodu. Po smrti otce mu do fotbalu chyběla motivace