Slavia klovla druhého nejlepšího střelce ligy. Jurečka v Edenu podepsal tříletou smlouvu

Kádr fotbalové Slavie posílil útočník Václav Jurečka ze Slovácka. Druhý nejlepší střelec uplynulého ligového ročníku se upsal druhému celku loňské FORTUNA:LIGY na tři roky. Klub o přestupu informoval na svém webu.

Slavia klovla druhého nejlepšího střelce ligy. Jurečka v Edenu podepsal tříletou smlouvu

Sedmadvacetiletý Jurečka nasázel v minulé ligové sezoně v dresu provinčního Slovácka 17 branek, kterými pomohl týmu z Uherského Hradiště ke čtvrtému místu v nejvyšší soutěži a následně i zisku domácího poháru. Slovácko se tak po roce opět kvalifikovalo do letních bojů o pohárovou Evropu.

Za dobré výkony v dresu Slovácka si pak univerzální útočník vysloužil též pozvánku do národního týmu, ve kterém si premiéru odbyl během přátelského utkání ve Walesu. Ve čtvrtek pak v Lize národů v zápase se Švýcarskem nastoupil jako střídající hráč ke svému druhému zápasu.

„Slavii u nás vnímám jako největší klub. Smlouvu beru jako odměnu za životní sezonu, čekal jsem na ni strašně dlouho,“ cituje Jurečku web Slavie. „Na své výkony chci navázat, konkurenci samozřejmě vnímám a myslím si, že k fotbalu patří. Bude mě nutit růst a dál se zlepšovat. Strašně se těším na fanoušky,“ řekl dále sedmadvacetiletý fotbalista.

V nejvyšší soutěži působil Jurečka zatím v Opavě a následně ve Slovácku. Dohromady v obou klubech odehrál 104 utkání a vstřelil 28 gólů. Jurečka je již druhou letní posilou „sešívaných“. Již dříve oznámil vicemistr příchod krajního záložníka či obránce Davida Douděry, který přišel z Mladé Boleslavi.

O Jurečku podle spekulací stála i Plzeň, kde skončil Jean-David Beauguel, který ovládl tabulku ligových střelců právě před novou akvizicí Slavie. Ve hře bylo i zahraniční angažmá, ale Jurečka se nakonec rozhodl pro Eden. „Stalo se to strašně rychle. Přišla Slavia a já jsem neváhal. Jsem rád, že jsem tady a porvu se se Slavií o ty nejvyšší příčky,“ uvedl Jurečka, který se těší na spolupráci s trenérem Jindřichem Trpišovským. „Vysvětloval mi, jaká je situace v týmu a co ode mě bude vyžadovat. Další pokyny určitě ještě přijdou,“ nechal se slyšet útočník.

Zdroj: irozhlas.cz

Působení v Římě ho změnilo. Jsem mnohem méně egocentrický, prohlásil Mourinho