Embolo se toho možná leknul, hodnotil pyšný Vaclík, který měl v týmu soupeře hned osm známých

Protože Španělsko s Portugalskem remizovalo, český výběr se po těsném skalpu Švýcarska v Edenu ocitl na prvním místě ve skupině elitní Ligy národů. Velkou měrou se na tom podílela také brankářská jednička Tomáš Vaclík, který šel na mezinárodní úrovni do hry přesně popadesáté.

Embolo se toho možná leknul, hodnotil pyšný Vaclík, který měl v týmu soupeře hned osm známých

O jubilejním startu číslo 50...

"Celkem jsem si zachytal. Jsem rád, že jsme zápas zvládli vítězně. Pro mě jubilejní 50. start. Musím říct, že jsem pyšný, jak jsme to zvládli. Byli jsme nějakou dobu pod tlakem, ale odbránili jsme to skvěle. Všichni tam nechali maximum a máme tři body do tabulky."

O Krejčího premiéře v základu i Zeleného třetímu vystoupení...

"Nebyl nikdo, kdo by hrál vyloženě první zápas. Říkali jsme jim, ať jsou hlavně v klidu. Všichni měli dobrou sezonu v klubech. Nominace do nároďáku je odměna za výkony, co předvádí. Byl jsem si jistý, že jsou na to dobře nachystaní."

O celé řadě známých v týmu soupeře...

"Upřímně všechny jsem viděl moc rád, bylo tady osm kluků, s nimiž jsem během těch čtyř let v Basileji nastoupil. S brankářem Yannem Sommerem jsme se střídali, odcházel, když jsem přicházel do Basileje."

O velké šanci Breela Embola...

"Známe se dobře. Když jsem byl v Basileji, přišel z akademie, bylo mu 17 let. I před zápasem jsme si povídali a psali jsme si. Možná se toho Breelíček leknul."

Žambůrek přijel v dobré kondici, potvrdil Suchopárek před Anglií. Lvíčata spolupracují i s psycholožkou...

Zdroj: repre.fotbal.cz