Chodilo se na Belaida, Berkovce, Řezníčka, Zavadila, Jiráčka i Váchu. Podrobné ohlédnutí za druholigovou sezonou

Belaid, Vácha, Berkovec, Řezníček, Zavadil, Pilík, Rada, Jiráček a spousta dalších. Ještě pořád si myslíte, že je druhá nejvyšší tuzemská soutěž nezajímavá? Níže pro vás máme podrobné ohlédnutí za její sezonou 2021/2022, jež vystřelila Zbrojovku zpět mezi elitu a Ústí nad Labem a Viktorii Žižkov naopak i přes přítomnost známých kapacit jako Martin Hašek a Martin Pulpit katapultovala do třetího patra českého fotbalu.

2. Vlašim 53 bodů

Před sezónou navázaná spolupráce se Slavií Praha přinesla ovoce hned v prvním roce. Dokonce již v zimní pauze byl sešívanými z hostování stažen nejlepší střelec Středočechů Denis Alijagic. Střeleckým náhradníkem se za něj stal v jarní části s 9 góly Jan Suchan. Tým Martina Hyského si téměř celou sezónu držel stálou výkonnost. V rozhodujícím zápase doma s Opavou dokázal zvítězit a postoupit do baráže. Teplický soupeř však překvapení nepřipustil a s celkovým skóre 5:2 si uchoval účast ve Fortuna lize i v nadcházejícím ročníku. Avšak Vlašimští zažilí i tak letos jednu z nejlepších sezón ve své historii. 

1.  Zbrojovka Brno 69 bodů

Jediný tým, který před sezónou ohlásil útok na přímý postup, šel po něm od samého začátku a také ho i dosáhl. Nejvíce získaných bodů na domácím i venkovním hřišti a k tomu nejlepší střelec soutěže s 18 trefami Jakub Řezníček. Ne každé 3 body byly přesvědčivé a často se vyhrávalo pouze o jedinou branku, ale to celkové prvenství nijak nesráží. Kouč Richard Dostálek tak po roce vrátil flintu mezi elitu a může tak vyhlížet opět prvoligové soupeře. Otázka ovšem zůstává, zdali současný hráčský kádr má na to udržet se v první lize. Tam se jakékoliv zaváhání okamžitě trestá a Brňané si už nemohou dovolit takové množství chyb jako letos, protože rozdíl v kvalitě našich dvou profesionálních lig je enormní.  

Ambiciózní majitel Dukly si od Rady slibuje, že dokáže hráče zbláznit. A kdo bude na Julisce nový sportovní ředitel?

Westův odchod z Opavy? Představenstvo slezského klubu by rádo veškeré podobné spekulace utnulo...