Chodilo se na Belaida, Berkovce, Řezníčka, Zavadila, Jiráčka i Váchu. Podrobné ohlédnutí za druholigovou sezonou

Belaid, Vácha, Berkovec, Řezníček, Zavadil, Pilík, Rada, Jiráček a spousta dalších. Ještě pořád si myslíte, že je druhá nejvyšší tuzemská soutěž nezajímavá? Níže pro vás máme podrobné ohlédnutí za její sezonou 2021/2022, jež vystřelila Zbrojovku zpět mezi elitu a Ústí nad Labem a Viktorii Žižkov naopak i přes přítomnost známých kapacit jako Martin Hašek a Martin Pulpit katapultovala do třetího patra českého fotbalu.

6. Varnsdorf 45 bodů

Severočeši si svoje uhráli a nebýt některých zápasů do kterých vstupovali jako favorité a ztratili, mohli pomýšlet ještě trochu výše. Nejvíce asi budou mrzet domácí porážka s Chrudimí nebo venkovní ztráty ve Vyškově, Třinci či Ústí nad Labem. Pozitivem je i s 15 góly na kontě útočník Bojan Dordić, jenž se stal druhým nejlepším kanonýrem celé soutěže a hráčem měsíce března. V příštím ročníku povede mužstvo nový trenér Miroslav Holeňák, do nedávna asistent v Liberci.

5. Sparta Praha B 46 bodů

Mladíci ze Strahova sice jak už bylo několikrát zmiňováno postoupit nemohli, avšak celkové umístění v první trojce bylo více než motivující. Nakonec z toho bylo páté místo, které je nejlepší umístění ze všech B-týmů ve druhé nejvyšší lize od sezóny 2004/05, kdy na stejné pozici skončila rezerva Brna. 

Spousta mladých hráčů na sebe upozornilo. Třeba Matyáš Kozák, jenž se stal nejlepším střelcem týmu se 12 trefami. Družina Michala Horňáka zatápěla téměř všem a ukázala, že se s ní musí v příštích ročnících počítat.