Chodilo se na Belaida, Berkovce, Řezníčka, Zavadila, Jiráčka i Váchu. Podrobné ohlédnutí za druholigovou sezonou

Belaid, Vácha, Berkovec, Řezníček, Zavadil, Pilík, Rada, Jiráček a spousta dalších. Ještě pořád si myslíte, že je druhá nejvyšší tuzemská soutěž nezajímavá? Níže pro vás máme podrobné ohlédnutí za její sezonou 2021/2022, jež vystřelila Zbrojovku zpět mezi elitu a Ústí nad Labem a Viktorii Žižkov naopak i přes přítomnost známých kapacit jako Martin Hašek a Martin Pulpit katapultovala do třetího patra českého fotbalu.

8. Táborsko 40 bodů

Dokonalá rovnováha, tak se dá s trochou nadsázky nazvat Jihočeské mužstvo s bilancí 30 zápasů, 10 výher, 10 remíz, 10 proher se skóre 33:34. Výše zmíněné statistiky znamenají umístění přímo v samotném středu tabulky F:NL. Tým, jenž vede Lotyšský trenér Sergejs Golubevs, nakonec jak bylo avizováno v zimní přípravě na toužebné šesté místo s rozdílem 5 bodů nedosáhl, ale i tak může být hlavní kouč spokojený třeba s vyrovnanou dvojicí mladých brankářů Adamem Zadražilem a Šimonem Pecháčkem, který dokonce vyhrál cenu hráče měsíce září. Oba gólmani se objevili mezi třemi tyčemi shodně každý ve třinácti zápasech a dohromady vychytali 11 čistých kont. Povedlo se ještě hostování dévitigólového střelce Mohameda Tijaniho z Ostravského Baníku.

7. Jihlava 42 bodů

Po velmi slibném začátku přišel čtyřgólový direkt od Zbrojovky a jejího střelce Jakuba Řezníčka, ovšem od té doby už Jihlavští 4 góly nikdy nedostali a vlastně celou sezónu se mohli spolehnout na pevnou defensivu. Na co se ale spolehnout nemohli, bylo střílení branek. V tomto ukazateli silně zaostali za celou soutěží a vstřelili stejně branek jako třeba poslední Žižkov. Krátkou epizodu si v Jihlavě také zkusil dobře známý fotbalista Tijani Belaid, kterého si veřejnost pamatuje z působení ve Slavii Praha.  Vysočina se v poslední době zaměřila převážně na vlastní odchovance. Věkový průměr týmu je 23 let.