Chodilo se na Belaida, Berkovce, Řezníčka, Zavadila, Jiráčka i Váchu. Podrobné ohlédnutí za druholigovou sezonou

Belaid, Vácha, Berkovec, Řezníček, Zavadil, Pilík, Rada, Jiráček a spousta dalších. Ještě pořád si myslíte, že je druhá nejvyšší tuzemská soutěž nezajímavá? Níže pro vás máme podrobné ohlédnutí za její sezonou 2021/2022, jež vystřelila Zbrojovku zpět mezi elitu a Ústí nad Labem a Viktorii Žižkov naopak i přes přítomnost známých kapacit jako Martin Hašek a Martin Pulpit katapultovala do třetího patra českého fotbalu.

10. Chrudim 38 bodů

Statečný klub z Pardubicka, který už čtvrtou sezónu působí ve druhé nejvyšší lize, si pomalu může říkat tradiční. Měl po podzimu pouze 13 bodů a situace byla kritická. Ovšem za jarní část si Chrudimští zaslouží absolutorium. Záchrana, zisk 25 bodů, pouze 8 obdržených branek a velice úspěšné půlroční hostování brankáře Jiřího Flodera zapůjčeného z Brněnské Zbrojovky, to jsou superlativa jimiž se může chlubit mužstvo pod vedením Radka Kronďáka. K Floderovi ještě třeba říct, že získal cenu hráče měsíce dubna. Celkem za půlrok stihl ve 13 zápasech vychytat 9 čistých kont.    

9. Dukla Praha 39 bodů

Třetí nejúspěšnější český klub v počtu titulů, již nějakou dobu působící ve druhé lize se usadil ve středu tabulky, což není to s čím by byly Na Julisce rozhodně spokojeni. Letošní charakteristika počínání Dukly by se dala nazvat slovy kolísavá a neudržitelná výkonnost. Série slušných výsledků střídaly série velmi špatné. Pražané až do 7. kola drželi 1.místo, avšak potom následovala řada 7 zápasů s velmi malým ziskem pouhých 4 bodů. Takové výpadky a velké množství remíz nemohou v budoucnu stačit na pozice nejvyšší.