Chodilo se na Belaida, Berkovce, Řezníčka, Zavadila, Jiráčka i Váchu. Podrobné ohlédnutí za druholigovou sezonou

Belaid, Vácha, Berkovec, Řezníček, Zavadil, Pilík, Rada, Jiráček a spousta dalších. Ještě pořád si myslíte, že je druhá nejvyšší tuzemská soutěž nezajímavá? Níže pro vás máme podrobné ohlédnutí za její sezonou 2021/2022, jež vystřelila Zbrojovku zpět mezi elitu a Ústí nad Labem a Viktorii Žižkov naopak i přes přítomnost známých kapacit jako Martin Hašek a Martin Pulpit katapultovala do třetího patra českého fotbalu.

12. Vyškov 35 bodů

Nováček ve své historicky první účasti ve druhé nejvyšší lize splnil své cíle nad očekávání. Družina Jana Trousila před sezónou narychlo poskládaná, si držela až na pomalejší začátek stálou výkonnost. Své domácí zápasy hrané na legendárním Drnovickém stadionu měly své kouzlo. Vyvrcholením celé sezóny bylo utkání se Zbrojovkou Brno, které při velmi dobré divácké kulise neslo i nádech nostalgie z let minulých. 

11. Prostějov 37 bodů

Velmi dobrá první polovina soutěže, skoro až s možností myšlenek na baráž, na kterou se ztrácely jenom 2 body. Jenže ve druhé části to bylo hodně slabé, a kdyby SK nemělo nasbíráno z podzimu možná končí na sestupové příčce. Nejhorší obrana jara je tomu důkazem. Začátek s trenérem Jarošíkem, jenž posléze povýšil do prvoligových Teplic. Pokračování s koučem Šmejkalem a od nového ročníku povede mužstvo opět oblíbený Pavel Šustr. Nový šéf lavičky a příslib rekonstrukce stadionu s prvoligovými parametry jsou pozitivní vyhlídky Prostějova pro další působení.