Chodilo se na Belaida, Berkovce, Řezníčka, Zavadila, Jiráčka i Váchu. Podrobné ohlédnutí za druholigovou sezonou

Belaid, Vácha, Berkovec, Řezníček, Zavadil, Pilík, Rada, Jiráček a spousta dalších. Ještě pořád si myslíte, že je druhá nejvyšší tuzemská soutěž nezajímavá? Níže pro vás máme podrobné ohlédnutí za její sezonou 2021/2022, jež vystřelila Zbrojovku zpět mezi elitu a Ústí nad Labem a Viktorii Žižkov naopak i přes přítomnost známých kapacit jako Martin Hašek a Martin Pulpit katapultovala do třetího patra českého fotbalu.

14. Třinec 33 bodů

Záchrana vybojovaná v domácím prostředí. Tak lze krátce shrnout letošní působení mužstva v blízkosti Polských hranic. Kde taky jinde shánět potřebné body k jistotě startu v nadcházejícím ročníku téže tabulky než na svém stadionu. Mančaft Martina Zbončáka, působící ho v Třinci od 6. kola, kdy převzal žezlo po Františku Strakovi, vytrhla trn z paty především šňůra tří vítězných zápasů doma v řadě a jarní domácí neporazitelnost. Hru také oživil svým příchodem v zimní přestávce navrátilec útočník René Dedič, jeho Třinecká statistika je 12 zápasů 6 branek.   

13. Příbram 35 bodů

Tým, který loni bylo možné vídat v elitní soutěži, letos až nebezpečně laškoval na pozicích sousedících s padákem z F:NL. V obecné rovině se skoro automaticky u exligisty očekává okamžitý útok na rychlý návrat zpět, to se ale v Příbrami nekonalo. Ani u Litavky se tedy neobešly bez výměny hlavního kouče, proto v listopadu Valachoviče nahradily Zápotočným. Středočeši v sezóně na sebe nejvíce upozornili, avšak ne předvedenou hrou, jak by se dalo čekat, ale nechvalně známým videem, kde odpovídají na dotaz ohledně ženského fotbalu.