Viktorii Žižkov opouští po pádu do ČFL 14 hráčů a klub se musí uskromnit. Změna místa čeká i na vlajkonoše...

Hlavní cíl Viktorie Žižkov pro nadcházející sezonu 2022/2023 byl stanoven ještě dlouho před startem letní přípravy a postaral se o to spolumajitel Milan Richter.

Viktorii Žižkov opouští po pádu do ČFL 14 hráčů a klub se musí uskromnit. Změna místa čeká i na vlajkonoše...

"Jednoznačným cílem je návrat do F:NL. Naši partneři a sponzoři se rozhodli, že nás v tom nenechají a pomohou nám i letos vytvořit odpovídající podmínky. Za to jim patří velký dík a Viktorka tím pádem ani jiné cíle, než je návrat do druhé ligy, mít nemůže," ozřejmil jeden z šéfů Viktorie, jehož vyjádření nabídl web fkvz.cz.

Profesionalismus na Praze 3 zůstane i po pádu do ČFL. "I v novém ročníku, byť bude hrát Viktorka amatérskou soutěž, bude klub plně profesionální, hráči budou mít full smlouvy, trénovat budou standardně dopoledne a celý týden. Chod klubu bude též zajišťován, jako tomu bylo ve druhé lize," pokračoval na webu fkvz.cz Richter.

Pádem do třetí ligy přitom Žižkov přišel o podstatnou část příjmů z profifotbalu a dotací. "O to větší tíha padá na naše partnery a sponzory a znovu tak musím ocenit, jak si vážíme, že do toho s námi jdou. Všichni se budeme muset uskromnit, od uklizečky, přes hráče, zaměstnance, až po akcionáře. To je naprosto logické. Musíme si utáhnout opasky a makat, abychom si za rok mohli říct, že jsme to společně zvládli," doplnil funkcionář Viktorie.

A co hráčská kádr, který mají mít k dispozici Václav Kotal s Michalem Šmardou? "Sedmi hráčům končí smlouvy, dalších sedm kluků tu bylo na hostování. Z 24 hráčů nám tedy 14 odchází. S některými, kterým smlouvy končí, jednáme o prodloužení. Stejně tak s těmi, kterým smlouvy pokračují, jednáme o setrvání. Chceme je udržet. Co vedeme jednání, tak většina kluků chce zůstat. Pokud jde o posily, tak noví trenéři již své představy mají a sportovní úsek na tom pracuje. K dosažení cíle, který jsme si stanovili, musíme mít odpovídající kádr a pro jeho vytvoření děláme maximum," ozřejmil na fkvz.cz Richter.

Ten mimo jiné informoval i o tom, že východní montovaná tribuna, na níž byl kotel, bude v červnu odstraněna a začne rekonstrukce dvou sektorů na vedlejší jižní tribuně, kde vznikne nový domov pro žižkovské vlajkonoše. To by mělo být hotovo do 30. listopadu. Například nová ledková obrazovka však bude k dispozici již na první zápas nového soutěžního ročníku.

Sparta potvrdila, že jeden z favoritů na uvolněný trenérský post je Guľa. Prý má jasný herní styl a styl práce...

Zdroj: fkvz.cz