Nikdy mě nenapadlo, že bych mohl chytat ligu ještě ve čtyřiceti, říká Grigar před dalším podání ruky s Teplicemi

Tomáši Grigarovi je sice 39 let, nicméně nedávno skončenou baráž o udržení prvoligové příslušnosti s Vlašimí okusil vůbec poprvé...

Nikdy mě nenapadlo, že bych mohl chytat ligu ještě ve čtyřiceti, říká Grigar před dalším podání ruky s Teplicemi

"Nikdy jsem nic takového nezažil, ale nepochyboval jsem, že baráž zvládneme. Druhou ligu si matně pamatuji ještě z Vítkovic na začátku kariéry, než jsem přestoupil do Sparty. V posledním zápase doma s Pardubicemi nechali trenéři většinu hráčů základní sestavy odpočinout a bylo to ku prospěchu věci. Stoprocentně pomohlo, že jsme si mohli pár dnů před baráží orazit, někteří marodi se stihli doléčit," pronesl v interview pro magazín Gôl dvojnásobný reprezentant Česka.

Skláři však nepaběrkovali jen nedávno skončenou sezonu, ale i předešlé ročníky. "Teplice se v posledních sezonách pohybují na chvostu tabulky, letos jsme se zachránili až v baráži. Chybí nám hlavně výsledková stabilita, zvládneme jen jeden nebo dva zápasy. Potřebujeme dělat body v lize pravidelně, pokud nechceme znovu prožít infarktový konec sezony. A protože teplický kádr není příliš široký, tak když vypadnou tři-čtyři hráči, je to výkonech celého týmu znát. Uvidíme, jestli se ho podaří v letní přestávce rozšířit a taky posílit," přidal na stránkách gol.cz vytáhlý strážce svatyně ze Stínadel.

Týkat by se ho měl i následující ročník 2022/2023, což znamená, že s prvoligovým statusem oslaví i svou čtyřicítku. "Dovolenou budeme mít celý měsíc, tak jsme si letos o týden polepšili. Děti si přejí letět k moři do Egypta, tak se tam nejspíš vypravíme. Smlouva mi končí v červnu, už v lednu jsme se domluvili, že ji zase o rok prodloužíme, tak se k tomu musíme v příštích dnech sejít. Nikdy mě nenapadlo, že bych mohl chytat ligu ještě ve čtyřiceti, maximálně jsem si říkal do pětatřiceti, ale přidával jsem rok za rokem. Potřebujete, aby vám drželo zdraví a vyhýbala se vážnější zranění, musím to zaťukat na dřevo," uzavřel na portálu gol.cz svěřenec kouče Jiřího Jarošíka, který mezi tři žlutomodré tyče nepustil ani Čtvrtečku, ani Muchu, ani Němečka.

Nebojte se, bude líp! Rosický už ponese odpovědnost, za neúspěch ale můžete i vy, vzkázal Křetínský fandům. To jako vážně?!

Zdroj: gol.cz