Na koho by se mohlo nově chodit v Ostravě? Vrbův seznam přání ohledně posílení je poměrně vydatný...

Na pátém místě finišující Baník už je velmi ambiciózní pár sezon a nejinak tomu bude i během éry, kdy bude na jeho trenérské lavičce sedět Pavel Vrba, jenž je částečně podepsán pod posledním slezským titulem.

Na koho by se mohlo nově chodit v Ostravě? Vrbův seznam přání ohledně posílení je poměrně vydatný...

Seznam vyhlédnutých posil, které měl exsparťanský kouč odevzdat sportovnímu úseku Ostravy, je podle posledních informací Deníku Sport velmi široký.

Ovšem na druhou stranu - bylo by docela překvapení, kdyby v době letního přátelského souboje s Celtikem Glasgow neokupovalo Bazaly alespoň pár tváří z tohoto článku.

Brankářský post by se výrazněji řešit, neměl ještě minimálně rok bude pokračovat neotřesitelná jednička Jan Laštůvka, nicméně stoperská otázka už se řešit bude. Tím spíš, když je Jaroslav Svozil na mardoce a Jakub Pokorný na odchodu.

Baník údajně velmi stojí o čerstvého plzeňského šampiona Eduarda Santose, nicméně zájem o Brazilce je jak z Plzně a metropole, tak ze zahraničí a přesvědčit ho právě k tomuto projektu, bude mimořádně složitý úkol.

V úvahu ovšem připadá i dvaatřicetiletý Michal Frydrych, jehož Wisla Kraków už nebude hrát Ekstraklasu a exslávista by se tak mohl po sedmi letech vrátit zpět do klubu, který ho vychoval.

I záložní řada by se měla v Ostravě řádně provětrat, s tím, že se píše jak o pardubickém Caduovi, s jehož odchodem už jsou na východě Čech smířeni, tak o dvojici Slovácka Marku Havlíkovi a Lukáši Sadílkovi, jehož agentem je Václav Svěrkoš.

Oporám Martina Svědíka by se však do Ostravy chtít nemuselo - 1. FC skončilo před Baníkem, čekají ho poháry a když už, aby by putovali do metropole. Tím spíš, že například staršího bratra Michala Sadílka z Twente už měla lanařit například Sparta.

Ze středopolařů padají v kuloárech i jména jako Jakub Kadák a Philip Azango z Trenčína, Tomáš Solil a Emil Tischler z Pardubic nebo Denis Darmovzal z Opavy, jenž už by další sezonu ve druhé lize strávit neměl.

Z útočníků by mohl Baník zajímat jednadvacetiletý Matej Trusa z Plzně, který toho sice v západočeských barvách na jaře příliš neodehrál, nicméně titul už mu nikdo nevezme. Je ovšem otázka, zda je bývalý forvard Zemplínu Michalovce s cenovkou 325 tisíc eur v současné době lepší než Klíma a Almási.

Nezkusí to Sparta přeci jen na Kucku? Učitel a lídr by se mladé kabině hodil. Tím spíš, že už nechce hrát za Watford

Zdroj: isport.blesk.cz