Mladíci Sparty zachránili Teplice v lize. Pomůže jim to k návratu na Letnou?

Teplice v neděli uhájily svou prvoligovou příslušnost a velkou měrou se pod to podepsali hostující hráči Sparty. V úvodním duelu baráže proti Vlašimi se dvěma trefami blýskl Jan Fortelný, v odvetě se pak činil Václav Sejk. Na Stínadlech se tak bude hrát první liga také v příští sezóně.

Mladíci Sparty zachránili Teplice v lize. Pomůže jim to k návratu na Letnou?

Zapůjčení hráčů ze Sparty si nemohou v Teplicích vynachválit. Mladíci jim pomohli k setrvání mezi elitou a zažehnali strašáka v podobě sestupu do FNL. „Ještě že jsem pomohl splnit alespoň jeden z úkolů, které jsem si dal a pomohl mužstvu k záchraně. Dva další totiž zůstaly nesplněny. Chtěl jsem totiž s Teplicemi vyhrát nadstavbovou skupinu o záchranu a věřil jsem, že nastřílím i víc gólů, než kolik jsem jich nakonec dal,“ nechal se slyšet Sejk.

Během jeho anabáze v Teplicích posbíral spoustu cenných zkušeností, které by mohl nyní prodat ve Spartě. „Uvidíme po dovolené, protože jsem zatím opravdu neřešil, co bude v nové sezoně. Soustředil jsem se na dva barážové zápasy proti Vlašimi a jsem rád, že dobře dopadly a Teplice jsou dál ligové,“ dodal devatenáctiletý útočník.

Nedělní remíza 2:2 přidala klidu i trenérovi Jiřímu Jarošíkovi, ačkoliv během zápasu mu několikrát zatrnulo, když se Vlašim snadno dostávala do vedení. „Věděli jsme, že to Vlašim bude zkoušet a půjde do zápasu naplno. A ona svou sílu skutečně ukázala, takže jsme tahali za kratší konec. Hlavně v prvním poločase, takže o přestávce jsem spustil v kabině trochu bouřku. Změnili jsme systém, vystřídali, naše hra se zlepšila, ale i tak to bylo o nervech, úsilí a také štěstí. Všechno ale dopadlo, jak mělo. Musím ale přiznat, že jsem čekal, že naše cesta za záchranou bude jednodušší,“ okomentoval úspěch v baráži kouč Teplic.

Zdroj: sport.cz