Letní priority zlínských Ševců? Posílit defenzivní řadu a hledání nového titulárního sponzora

Konečné dvanácté místo v tabulce nejvyšší soutěže není sice žádná zářná vizitka, ale Ševci mohou být nakonec rádi, že se vyhnuli baráži. Lví podíl na tom má i čtyřicetiletý kouč Jan Jelínek, kterého mnohé sázkové kanceláře před sezónou odepisovaly.

Letní priority zlínských Ševců? Posílit defenzivní řadu a hledání nového titulárního sponzora

Ševci mají během letní přestávky celou řadu cílů, které chtějí před startem nového ročníku Fortuna Ligy naplnit. Jedním z nich je i posílení defenzivní řady, která inkasovala až příliš branek. „Měli jsme na víc. Musíme tvrdě pracovat dál, abychom se v příští sezoně posunuli ještě výš. Odehráli jsme spoustu zápasů, v nichž jsme dokázali soupeře přehrát, byli nebezpeční a vytvořili si dost šancí. Zároveň nás však občas srážely lacino obdržené branky. Dopláceli jsme na nedůslednost při standardních situacích. Na defenzivě musíme v letní přípravě zapracovat,“ nechal se slyšet kouč Zlína.

Plán před sezónou zakončit ligu v prostřední skupině se nepodařilo naplnit, ale na Letné věří, že by se to mohlo podařit třeba v té další. „Neměli jsme do ní daleko. Nadstavbovou skupinu o záchranu jsme pak chtěli hrozně moc vyhrát, avšak velký respekt k Pardubicím, které nás přeskočily. Nás může alespoň těšit, že jsme byli jediní, kdo jim v ní sebral body a dokázal jim vstřelit gól," hledal i světlejší momenty, o které se může opřít.

Velkou obměnou zřejmě projde defenzivní řada. Olomouc je blízko zisku stopera Vraštila a ve Zlíně zřejmě nebude pokračovat ani Matejov. Tuzemská média skloňují taktéž odchod záložníka Condeho a hostování vypršelo Hlouškovi. „Budeme se bavit o tom, aby u nás Adam pokračoval. Než se ke konci sezony zranil, začínal slušně plnit roli útočného levého beka. Ukázal, že pokud je zdravý a má naběháno, je platným hráčem,“ dodal Jelínek.

Velká práce čeká v nadcházejících týdnech také generálního manažera Zdeňka Grygeru, který musí sehnat nového titulárního sponzora. „Finančně nám Fastav výrazně pomáhal deset let, za což moc děkujeme. Nyní zmizí z názvu klubu. Vedeme jednání, kdo ho nahradí. Zůstáváme pozitivní. Klub je díky majiteli Zdeňku Červenkovi i dalším partnerům ekonomicky stabilní. Věříme, že si nebudeme muset utahovat opasky,“ prohlásil Grygera.

Zdroj: sport.cz