Juan Mata má vzkaz pro všechny hráče United: Kdo nesplňuje standardy, ten tu nemá, co dělat

Na začátku sezóny pro United vše vypadalo slibně. Klub měl na čem stavět, došlo k výraznému posilnění kádru a mezi fanoušky Red devils panovala optimistická atmosféra. Sen o titulu, se však zbortil, jako domeček z karet.

Juan Mata má vzkaz pro všechny hráče United: Kdo nesplňuje standardy, ten tu nemá, co dělat

Špatná forma zapříčinila i pád Ole Gunnara Solskjaera. Spekulovalo se o mnoha trenérech, kteří by jej mohli nahradit. Nakonec byla zvolená varianta dočasného kouče, a do klubu přišel německý vizionář Ralf Rangnick. Po jeho příchodu se výkony týmu nakrátko zlepšily, avšak po pár měsících se vše vrátilo do starých kolejích.

K dění na hřišti se vyjádřil i španělský matador Juan Mata.

Je jasné, že jsme na hřišti udělali mnoho chyb," řekl Mata pro Athletic. „Mohli jsme se lépe vypořádat s určitými situacemi, které se v klubu děly, změnami manažerů, negativními věcmi.“

Z Old Traffordu vymizela mentalita vítězů a najít ji zpět bude obtížnou misí. Obnovit zašlý lesk se bude snažit Erik ten Haag, který by měl v klubu začít pracovat od pondělí.

Mata proto, ještě před příchodem nového trenéra, avizuje, že si musí všichni projít restartem.

Potřebujeme reset v kultuře klubu. Tak to cítím. Uvědomit si, co to znamená reprezentovat tento klub, co nás opravňuje hrát za Manchester United, co se od nás očekává na hřišti i mimo něj. Tohle je Manchester United a kdokoli, kdo nesplňuje tyto standarty, tu nemá, co dělat. To je více než jasné."

 Erik ten Haag se na začátku svého působení bude muset obejít bez branek, které by mu mohla zajistit jeho vysněná akvizice Darwin Núñez. Ten, totiž nabídku na přestup do Manchesteru odmítnul, a to kvůli tomu, že se anglický gigant nekvalifikoval do dalšího ročníku Ligy mistrů.

zdroj: theathletic.com