Leeds a Burnley brojí proti Evertonu, mimo fotbalové trávníky

Everton se sice o víkendu zachránil v Premier League, sezóna by však ještě mohla mít dohru mimo trávníky.

Leeds a Burnley brojí proti Evertonu, mimo fotbalové trávníky

Leeds s Burnley odeslaly v minulém týdnu dopis ligovým autoritám, v němž se tážou, jaké důsledky bude mít skutečnost, že Everton za poslední tři roky vykázal ztrátu ve výši 371,8 milionů liber, přičemž ligové regule povolují maximálně 105 milionů v mínusu.

Stěžovatelé tvrdí, že zjevné ztráty Evertonu, který se odvolává na pandemii Covidu, jsou mnohem větší než u jiných klubů.

Ve svých posledních účtech Everton uvedl, že 170 milionů liber jejich ztrát souviselo s pandemií. Ku příkladu Aston Villa odhadla svou ztrátu na 56 milionů liber a Arsenal uvedl, že kvůli Covidu přišel o 86 milionů liber.

Leeds a Burnley údajně chtějí, aby liga jmenovala nezávislou komisi, která by se podívala na záznamy Evertonu a rozhodla o disciplinárních opatřeních, pokud to bude považovat za vhodné. 

Ani jeden klub se k dopisu veřejně nevyjádřil. Premier League situaci také odmítla komentovat.

Liverpoolská strana s daným obviněním nesouhlasí a uvádí, že dodržela vše, co jí bylo nařízeno. „Úzce jsme spolupracovali s Premier League, abychom se ujistili, že jsme vše udělali správně. Jsme spokojeni s tím, že jsme dodrželi pravidla,“ uvedl v návaznosti na dotazy novinářů mluvčí Evertonu.

Externí auditoři nám řekli, co můžeme, a co si nemůžeme nárokovat proti pandemii. Pokud chtějí (Leeds či Burnley) podniknout právní kroky, mohou tak učinit všemi prostředky."

Jak se bude celá situace nadále vyvíjet není jisté. Zajímavostí je, že daná situace eskaluje ve chvíli, kdy Everton dokázal vyplavat ze sestupových vod, avšak Leeds a Burnley stále svádějí lítý boj o udržení.

Zdroj: thetimes.co.uk