Mourinho míní, že od trenérů Manchesteru United již nikdo trofeje neočekává

The Special One má na dosah další evropskou trofej, zároveň se může stát prvním trenérem, jehož tým zvítězí v Evropské konferenční lize. Na světlo světa, tak vyvstala otázka nastiňující paralelu se Sirem Alexem Fergusonem, kterou však portugalský trenér rychle smetl ze stolu.

Mourinho míní, že od trenérů Manchesteru United již nikdo trofeje neočekává

Jeden z novinářů se Mourinha na tiskové konferenci zeptal, zdali by si dovedl představit, že by v Římě působil stejně dlouhou dobu jako SAF v Manchesteru.

„Ferguson zůstal v [Man United] více než 20 let," řekl Mourinho na tiskové konferenci. „Mám tu zůstat do 79?! Možná bych mohl zůstat, dokud mi nebude 70. Chápu otázku, jsem tady rád a myslím, že je to vidět. Přijal jsem tříletý projekt, uvidíme, co bude potom. Neuvažuji o odchodu před koncem smlouvy. Ve fotbale je jediná důležitá současnost a já tady chci zůstat. To je nejlepší způsob, jak odpovědět na otázku."

Daná otázka měla patrně konsekvence s Mourinhovým počtem získaných trofejí. Potenciální vítezství v Konferenční lize, by jej dostalo na úctyhodných 26 vyhranných trofejí, z nichž 3 vyhrál právě v Manchesteru United. Na Fergusonovy úspěchy, na lavičce Red devils, však navázat nedokázal

Ten během svého sedmadvacetiletého působení v Manchesteru, dokázal s klubem vyhrát 38 trofejí a etabloval jej mezi nejúspěšnější kluby světa.

Nebyl by to však José Mourinho, aby si do svého bývalého zaměstnavatele nerýpnul.

Mourinho říká, že od Erika ten Haga a jeho dalších nástupců na Old Trafford se „již neočekává, že budou zvedat trofeje“.  Poslední trofej Manchester United získal, právě pod Portugalcovým vedením, a ten má zato, že spolu s ním v klubu skončila i mentalita vítězů.

Mourinho má bezesporu apetit k rozšíření své sbírky trofejí, jelikož končit s trénováním jen tak nehodlá. „Obávám se, že lidé budou muset dlouho čekat, než řeknu, že je konec!"

Zdroj:goal.com