Blind: Na Old Trafford hodili předčasně přes palubu už kde koho. Snad se podobného osudu nedočká Ten Hag

Ajax Amsterdam je v posledních týdnech hojně skloňovaným evropským klubem, ale tentokrát to není ve spojitosti s perspektivními hráči, kteří by mohli zamířit na zvučnější adresy. I přes celou řadu zajímavých talentů je vše nyní ve stínu přesunu tamního kouče Erika ten Haga na Old Trafford. Potenciál má obrovský, ale přichází na adresu, kde je trenér pod tlakem od úvodních minut a výsledky se očekávají obratem.

Blind: Na Old Trafford hodili předčasně přes palubu už kde koho. Snad se podobného osudu nedočká Ten Hag

Rudí ďáblové si od tohoto angažování mnohé slibují a není se čemu divit. Ten Hag byl spojován s Manchesterem United delší dobu, proto nikoho nepřekvapilo, že k této spolupráci nakonec došlo. Nyní je ale třeba mu poskytnout dostatek času, aby mohl tým přestavět k obrazu svému a provést potřebné změny k cestě zpět na vrchol.

Na Old Trafford v posledních letech moc trpělivosti se stratégy neměli. Po odchodu Sira Alexe Fergusona se trenéři na této adrese těšili jepičímu životu a mnohdy ani nedostali příliš prostoru si vytvořit vlastní herní ekosystém.

Právě na toto téma se rozpovídal kapitán Ajaxu  Daley Blind, který shodou okolností v minulostí patřil k výrazným tvářím Manchesteru United. „Erik je skvělý chlap a uvědomuje si, že přijal nelehkou výzvu. On se ji ale nebojí, neutíká před ni. Na Old Trafford hodili přes palubu už celou řadu schopných trenérů předčasně a já jen doufám, že i jeho nepotká podobný osud. Může jim na oplátku nabídnout vizi a výsledky, které se určitě dostaví. Nikdy nenechává nic náhodě, nikdy nepodceňuje soupeře a vždy dokáže vycítit jeho slabiny. Manchester si nemohl přát lepšího taktika,“ nechal se slyšet zkušený obránce.

Zdroj: tribalfootball.com