Vindheim odnesl čistku v Schalke 04 a vrací se do Sparty. To samé asi čeká i Trávníka, Drchala a Hanouska

Vedení Schalke 04, kterému se letos podařilo ovládnout druhou bundesligu a do Veltins Areny pro více než 62 tisíc diváků se tak opět v létě vrátí elitní soutěž, se rozloučí hned s několika hráči.

Vindheim odnesl čistku v Schalke 04 a vrací se do Sparty. To samé asi čeká i Trávníka, Drchala a Hanouska

A mezi nepotřebnými je také norský bek Andreas Vindheim, na něhož sedminásobný mistr nejvyšší německé soutěže neuplatní opci a on se tak musí vrátit do Sparty.

Šestadvacetiletý pravý obránce s historií v Malmö nastoupil ve druhé bundeslize do sedmi jarních zápasů a odehrál 338 minut čistého času s bilancí jedné branky a tří žlutých karet.

Vzhledem k tomu, že Sparta pravděpodobně získá z Hradce Králové Jana Mejdra, hráč s cenovkou milion eur se nejspíš odebere o dům dál. A to i navzdory tomu, že mu na Letné běží smlouva do 30. června 2024.

Kromě něj opouští Gelsenkirchen také Martin Fraisl, Salif Sané, Yaroslav Mikhailov, Marc Rzatkowski či asistent trenéra Peter Hermann.

Finalistovi MOL Cupu by se mimochodem měli vrátit ze svých hostování i další hráči do pole jako Václav Drchal (Dynamo Drážďany), Michal Trávník (Kasimpasa) či Matěj Hanousek (Wisla Kraków). Budou se hlásit do přípravy novému trenérovi, nebo je sportovní ředitel Tomáš Rosický udá ještě někde předtím?

Z koho by se měli stát noví zaměstnanci Sparty? Bronzový tým ligy hrábne do Hradce, Brna, Olomouce i Jablonce

Zdroj: sparta.cz