Chtěli jsme trofeje a nemáme ani jednu, tuhle sezonu jsme nezvládli, truchlil po prohraném derby Hovorka

Poslední utkání a také poslední derby v sezoně se sešívaným nevyvedlo. Celkově se Slavii v nadstavbě příliš nedařilo, a to se podtrhlo i u domácí prohry proti Spartě.

Chtěli jsme trofeje a nemáme ani jednu, tuhle sezonu jsme nezvládli, truchlil po prohraném derby Hovorka

„Hodnocení zápasu pro nás není úplně veselé. Doufali jsme, že se se sezonou rozloučíme úspěšně. To se nám bohužel nepovedlo a mrzí nás to,“ komentoval utkání pro klubový web slavia.cz Hovorka.

Nadstavba byla pro Slavii tentokrát strašákem. „Teď jsme měli v kabině proslov, ještě budeme hledat důvody, proč se to stalo. Nepodařil se nám vstup s Hradcem, potom zápas s Plzní, který určil ráz dalších zápasů. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Pak už to byla spíš deka a teď se to podtrhlo,“ pokračoval zkušený obránce.

Slavia je letos bez trofeje. „Když to vezmu ze svého pohledu, tak jsem šťastný, že jsem se mohl vrátit a byl jsem zdravý. Jsem rád, že můžu být s kluky na hřišti a zapojovat se do těchhle zápasů. Jako klub jsme chtěli trofeje a nemáme ani jednu, takže si musíme na rovinu říct, že jsme tuhle sezonu nezvládli. Nechci všechno hatit, Evropa byla úspěšná a pak se to odvinulo do toho konce,“ líčil někdejší hráč i pražské Sparty.

Týmu musí být houževnatější. „Být asi hladovější v nejdůležitějších momentech. Bohužel se to potvrdilo v nadstavbě. Základní část jsme myslím zvládli, i když už tam byly nějaké náznaky, které nás doběhly v nadstavbě. Nebyla to otázka jednoho zápasu, ale šlo to dolů postupnou cestou,“ dodal Hovorka pro web slavia.cz.

Zdroj: slavia.cz