Bílek králem trenérů v lize. Trpišovský skončil až třetí. Sparta se Slavií vyhlásily útok na titul, my jsme měli jiné cíle, přiznal plzeňský kouč

Mezi trenéry dominoval v letošní sezoně Fortuna ligy plzeňský taktik Michal Bílek, který dovedl Viktorii k prvnímu titulu po čtyřech letech, když ukončil nadvládu pražské Slavie. Na druhém místě skončil Miroslav Koubek, který s nováčkem Hradcem Králové skončil v tabulce šestý, třetí místo pak v anketě patří Jindřichu Trpišovskému ze Slavie.

Bílek králem trenérů v lize. Trpišovský skončil až třetí. Sparta se Slavií vyhlásily útok na titul, my jsme měli jiné cíle, přiznal plzeňský kouč

„Neřeším úplně sebe. Řeším hráče, jsem rád, že se to povedlo kvůli nim. Je tady bezvadná parta, super pracovali. Tohle je nade vše. Jestli sám vyhraju nějakou anketu, to pro mě v uvozovkách není tak důležité. Je to samozřejmě příjemné, ale důležitější pro mě bude vždycky tým,“ uvedl v nadšení novinářům v online rozhovoru Michal Bílek, jehož slova publikoval web ČTK.

„Mám obrovskou radost, že jsme získali titul. Jsem hrozně rád za kluky, protože v téhle sezoně odvedli fantastickou práci. Když vidíte, jak jsou šťastní hráči, fanoušci a všichni kolem vás, tak to pro mě znamená strašně moc,“ rozplýval se někdejší reprezentační kouč z let 2009-2013.

Ještě před sezonou ho vůbec nenapadlo, že by s Plzní získal titul. „Přemýšleli jsme trošku jinak. Minulá sezona nám nevyšla tak, jak jsme si představovali. Skončili jsme na pátém místě díky tomu, že jsme zvládli poslední zápas v Opavě. Naším úkolem bylo dát mužstvo dohromady, říct si, jakým způsobem chceme pracovat a kluci to beze zbytku plnili. Před začátkem sezony jsme měli jiné starosti, než přemýšlet o titulu nebo nějaké anketě,“ konstatoval.

„Sparta se Slavií vyhlásily útok na titul. To je jasné, tak to musí být každý rok. Naše cíle v úvodu byly trošku jiné. Bohužel jsme vypadli z evropských pohárů. Na jednu stranu je to hodně špatně, na druhou stranu jsme měli trošku výhodu, že jsme týden měli celý a mohli se na zápasy dobře připravit,“ citoval web ceskenoviny.cz slova někdejšího záložníka.

Zdroj: ČTK, ceskenoviny.cz