Vrba si po vyhazovu ze Sparty neodpočine, nové angažmá je na stole, co bude s Galáskem?

Baník Ostrava představil nového trenéra. Po osmnácti letech se na Bazaly vrací jeden z nejzkušenějších českých trenérů Pavel Vrba. S klubem se dohodl na dvouleté smlouvě.

Vrba si po vyhazovu ze Sparty neodpočine, nové angažmá je na stole, co bude s Galáskem?

„Když se naskytla příležitost otevřít jednání s Pavlem Vrbou, nebylo nad čím váhat. Museli jsme reagovat velmi pružně, protože na trhu byl o takového kouče okamžitě značný zájem. Jednání bylo velice korektní, rychlé a bezproblémové, velmi rychle se ukázalo, že jsme společně naladěni na podobnou notu. A především Pavel Vrba sám ukázal, že má zájem jít právě do Baníku, což věc usnadnilo,“ neskrýval nadšení pro klubový web fcb.cz výkonný ředitel Baníku Michal Bělák.

Právě Vrba svou trenérskou kariéru začínal v Baníku na přelomu tisíciletí a v roce 2004 ji ve dvojici s Františkem Komňackým dovedl z mistrovskému titulu. „Přiznám se, že nebylo moc nad čím přemýšlet. Chtěl jsem se vrátit tam, kde jsem s velkým fotbalem začínal. K Baníku mám vztah, klub má zase ambice, dobré zázemí, akademii a skvělé fanoušky,“ sdělil někdejší kouč Sparty, Plzně, Žiliny, Razgradu, Machačkale, ale i národních týmů Česka a Slovenska.

S Bazaly se naopak po roce loučí Tomáš Galásek, který se z rodinných důvodů rozhodl vrátit do Německa. „Ten rok byl pro mě velmi inspirující a obohacující a zároveň vyčerpávající, hodně mi to dalo. Rodinu mám ale v Německu a postupem času mi začala hodně chybět. Cítím potřebu ji vrátit, co pro mě v průběhu fotbalové kariéry obětovala, a to byl důvod, proč jsem se teď rozhodl vrátit domů. Baník budu samozřejmě nadále sledovat a fandit aspoň na dálku,“ dodal pro web fcb.cz Galásek.

Zdroj: fcb.cz