Hráče Manchesteru United čeká snižování platů. Za neúčast v Lize mistrů si výrazně pohorší

Nevydařená sezona v podání Rudých ďáblů bude mít ještě svou dohru. Hvězdy jako Cristiano Ronaldo, Marcus Rashford, Jadon Sancho nebo David De Gea si přijdou na výrazně nižší platy.

Hráče Manchesteru United čeká snižování platů. Za neúčast v Lize mistrů si výrazně pohorší

Protože se hráči z Old Trafford nedokázali kvalifikovat do příštího ročníku Ligy mistrů skrze domácí soutěž (tím, že se umístí na čtvrté či lepší příčce), budou se muset všichni hlavní architekti tohoto neúspěchu smířit s nižšími příjmy.

Jelikož to není poprvé za posledních deset let, co se ďáblům nepodařilo kvalifikovat do nejvyšší evropské soutěže, zařadilo vedení klubu do hráčských smluv podmínku, že pokud nedotáhnou tým do základních skupin Ligy mistrů, přijdou o 25 % ze své výplaty.

Zaměříme-li se na nejlépe vydělávající hvězdy v kádru, takový Cristiano Ronaldo (za předpokladu, že nepřestoupí jinam) si přijde na 336 tisíc liber týdně, normálně pobírá 450 tisíc. Plat brankáře Davida De Gey se sníží z 438 tisíc liber týdně na 329 tisíc liber.

Liga mistrů pro všechny kluby představuje největší zdroj příjmu, a proto je pro každý tým velmi důležité, aby v ní účinkoval.

Že v ní Manchester United bude během příští sezony chybět, je pro mnohé velkým překvapením zejména proto, že pro tento ročník disponoval historicky vůbec tím nejhodnotnějším kádrem světa.

Zdroj: The Telegraph