Abychom se drželi na vrcholu, potřebujeme více top hráčů, řekl Guardiola a vyhlíží další posily

Trenérovi Manchesteru City se stále nedaří vyhrát prestižní Ligu mistrů, a proto hodlá udělat cokoliv potřebné, aby to do příští sezony napravil.

Abychom se drželi na vrcholu, potřebujeme více top hráčů, řekl Guardiola a vyhlíží další posily

Opět byli fotbalisté Citizens poměrně blízko, dokonce je dělilo jen pár minutek od druhého postupu do finále během dvou let, jenže pak přišel zázračný comeback v podání Realu Madrid, který pořádně opařil Guardiolovo sebevědomí.

„Možná opravdu nejsem tak dobrým trenérem, abych dokázal tento tým vést do finále Ligy mistrů,“ lamentoval španělský kouč po prohraném utkání, které několik dlouhých dní těžko skousával.

Pak se ale objevila zpráva, že se jeho klubu podařilo dohodnout smlouvu s talentovaným útočníkem Erlignem Haalandem a sebevědomí se opět vrátilo.

„Tohle je fantastická posila, která zabezpečí naše útočné řady na několik let dopředu. Nesmíme však usnout na vavřínech. Abychom se drželi na té top úrovni, potřebujeme více top hráčů. Nevíme, kdo naše řady v létě opustí, musíme být připraveni a případně tu kvalitu ještě navýšit,“ řekl šéf mužstva, které si hrdě kráčí za čtvrtým ligovým titulem z posledních pěti let.

Vzhledem k tomu, že City Haalanda získalo prakticky za hubičku, tedy na dnešní poměry „směšných“ 55 milionů liber, nemělo by jim to bránit, aby dalších 100-150 využili na top záložníka, a především pak ještě obránce. Jak totiž uveřejnil deník Telegraph, Guardiolův letní přestupový rozpočet může sahat až ke dvěma stům milionům liber.

Zdroj: Telegraph