Poděbrady by Dočkala braly všemi deseti. Šéf Bohemie už ostatně dosluhujícímu kapitánovi Sparty volal...

Když Bořek Dočkal (33) tento týden vyřkl větu "Chtěl bych oznámit, že finále poháru bude můj poslední zápas profesionální kariéry," jeden regionální klub přeci jen zbystřil a na dosluhujícího kapitána Sparty si dělá zálusk.

Poděbrady by Dočkala braly všemi deseti. Šéf Bohemie už ostatně dosluhujícímu kapitánovi Sparty volal...

O bývalého českého reprezentanta s minulostí v tureckém, norském, čínském i americkém prostředí by totiž měl velký zájem celek FK Bohemia Poděbrady, ve kterém dělal záložník před necelými třemi dekádami své první fotbalové krůčky.

Kontakt přiznal dokonce i šéf Poděbrad Roman Brtna, jehož mužstvo operuje v krajském přeboru. "Bořkovi jsem volal. Popřál jsem mu do nové životní etapy mnoho štěstí a aby si užíval rodinu. Jen jsem mu řekl, že kdyby nám chtěl pomoci a vrátit se fotbalově tam, kde začínal, tak má dveře otevřené. Je jasné, že by si zahrál třeba jen pár zápasů. Teď ale o fotbale nechce přemýšlet, fotbalu věnoval opravdu dost," citoval web nymbursky.denk.cz slova funkcionáře Bohemie.

Velký comeback by se líbil i kabině. "Myslím, že je to hrozně inteligentní člověk a vyhodnotil si, že ten mediální hon, jaký tu na něj byl v posledních letech vytvořený, byl neoprávněný. Fotbalista s řešením situací na poslední třetině hřiště, jako má on, v České republice není. Zahrát si s Bořkem by pro mě bylo velkým zážitkem a splněným snem," přiznal zadák Tomáš Kubánek a odlehčeným tónem dodal: "Pokud by za nás Bořek nastoupil, můžu mu slíbit, že po Filipovi Panákovi bych pro něj byl po dlouhé době druhým stoperem, kdo by mu v zápase přihrál po zemi do nohy, čehož si v poslední době moc neužil."

"Na kalendáři si odškrtávám dny, kdy se přesunu do staré gardy. A jeho návrat by možná mé plány narušil. Sice má Bořek za sebou stovky utkání v lize, zahraničí a reprezentaci, ale na krajské úrovni toho mám odkopáno o dost více já. Byla by to pro mě milá povinnost a čest mu pomoci v opětovné aklimatizaci," přidal na portálu nymbursky.denik.cz jeden z poděbradských veteránů Jiří Voříšek.

Dočkal: Mnohem lépe se mi bude žít s pocitem, že jsem skončil o rok nebo dva dřív, než aby to bylo o rok později

Zdroj: nymbursky.denik.cz