Betis zabodoval v boji o Evropskou ligu, Granada v boji o záchranu. Barcelona porazila Celtu

Tři duely otevřely v úterý večer šestatřicáté kolo španělské LaLigy. Velmi důležitá byla utkání především pro Real Betis a Granadu. Betis se po výhře ve Valencii zase o krůček přiblížil účasti v Evropské lize. Granada pak slaví velmi důležité tři body v boji o záchranu.

První poločas duelu Valencie s Betisem, hrajícím o místo v Evropské lize, toho moc zajímavého nepřinesl. K vidění nebylo prakticky vůbec nic. Ve druhém poločase se přeci jen aktivita hostů z Bilbaa zlepšila a přinesla ukázkovou efektivitu hostujícího celku. Ten totiž ze tří šancí, které si vypracoval, vsteřlil tři góly. Betis má tak nyní před pátým Sebastianem, který má však zápas k dobru, náskok pěti bodů.

Velmi důležité tři body slaví i o záchranu bojující Granada. O třech bodech pro momentálně 16. celek LaLigy rozhodla obrovská chyba v rozehrávce fotbalistů Bilbaa v pětatřicáté minutě, kterou dokázal správně využít Collado. Granada má nyní náskok 5 bodů na osmáctou Mallorcu. Ta má však, stejně jako ostatní celky bojující o záchranu, zápas k dobru.

Zajímavé utkání nakonec mezi Barcelonou a Celtou de Vigo nakonec skončilo vítězstvím domácího celku 3:1. Barcelona se ujala vedení po třiceti minutách hry, kdy se přesnětrefil Memphis Depay. Čtyři minuty před koncem první půle pak přidal druhý gól Aubameyang. Ten samý střele pak poslal katalánský velkoklub již do třígólového vedení hned zkraje druhé půle. Ovšem již o dvě minuty později snížil Iago Aspas. V 58. minutě ovšem dostal červenou kartu Murillo, čímž prakticky ztroskotal plán Celty na srovnání. Ve druhé půli se hra velmi kouskovala, takže nakonec rozhodčí nastavil hned jedenáct minut, ve kterých se hosté dostali do slibné šance na zdramatizování zápasu, avšak nebyli se schopni prosadit. Celek z Camp Nou se tak opět přiblížil druhému místu španělské soutěže.

Alavés šel proti Espanyolu rychle do vedení díky trefě, kterou v sedmé minutě obstaral De la Fuente. O chvíli později se ale stav srovnal, neboť na druhé straně proměnil penaltu De Tomás. Po změně stran vrátil domácím vedení Escalante. Sevilla doma uhrála bezbrankovou remízu s Mallorcou a body si dělila také Osasuna s Getafe.