Chramosta: Série bez výhry je strašně dlouhá. I když si říkáme, že na ni nebudeme myslet, v hlavách to prostě máme

Pokud jde o produktivitu, historicky nejlepší střelec domácího poháru Jan Chramosta z Bohemians Praha 1905 už prožil i lepší sezony.

Chramosta: Série bez výhry je strašně dlouhá. I když si říkáme, že na ni nebudeme myslet, v hlavách to prostě máme

A možná i kvůli tomu je jeho tým tam, kde je, čili na předposledním místě tabulky a tři kola před koncem mu reálně hrozí účast v baráži o nejvyšší soutěž.

Tím spíš, že poslední soutěžní zápas se zelenobílým barvám podařilo vyhrát v první polovině února a od té doby čekají na tři body marně...

"Různé faktory se teď prolínají a jsou mezi sebou propojeny. Série bez vítězství je strašně dlouhá. I když si říkáme, že na ni nebudeme myslet, tak v hlavách to prostě máme. Všichni chceme tu neúspěšnou šňůru zlomit. Přemíra snahy je pro nás možná až kontraproduktivní. V některých situacích chyběl opravdu jen kousek, aby padl gól. Musíme ale nadále makat a věřit, že se nám povede to zlomit," burcoval vršovickou kabinu jednatřicetiletý forvard, jehož slova nabídly stránky bohemians.cz.

Jsou nynější duely v nadstavbové části mnohem více o hlavně, než o fotbalovém umění? "Dostali jsme se do nechtěné situace, v níž jsou zápasy náročné. Po sérii nezdarů bylo ale takové vyústění asi nevyhnutelné. Tabulka je pořád vyrovnaná a bodové rozdíly jsou opravdu minimální. Každý může kohokoliv porazit. Do Zlína pojedeme pro tři body, abychom alespoň závěr sezony zachránili," přidal na klubovém webu kolega Puškáče s Necidem, jenž je ovšem dlouhodobě na marodce.

V sobotu od 16:00 se na zlínské Letné uvidí, zda se Chramostovo přání naplní...

Stadion už získává obrysy, chci věřit, že vyroste, říká Sabou a pobyt mezi nejlepšími přirovnává k malému titulu

Zdroj: bohemians.cz