Zelený je možná až příliš slušný a musí se na Spartu připravit. Na Letné je tlak automaticky, jakmile překročíte vrátnici

V kuloárech se má za to, že jednou z letních posil Sparty se stane devětadvacetiletý levonohý stoper Jaroslav Zelený, jenž už má za sebou zkušenosti z konkurenční Slavie.

Zelený je možná až příliš slušný a musí se na Spartu připravit. Na Letné je tlak automaticky, jakmile překročíte vrátnici

Co by této cestě říkal jeho bývalý šéf z Jablonce Petr Rada, jenž ve své době krátce působil také na Letné?

"První šance ve Slavii se mu nenaplnila podle představ, takže se vrátil k nám do Jablonce, kde znova pookřál. V pohárových i ligových zápasech odváděl vynikající výkony, proto se dostal i do reprezentace. Myslím, že lepší formu měl možná před půl nebo tři čtvrtě rokem, kdy se ale do reprezentace nedostal," podotkl na webu sport.cz velezkušený kouč, jenž by se za pár týdnů mohl ujmout Dukly.

Bývalého univerzála Hradce Králové či Karviné ovšem upozorňuje, že je velký rozdíl mezi jabloneckou a sparťanskou adresou. "Jarda se musí připravit na to, že tlak je úplně jinde. Musí nad tím sám přemýšlet, pokud to nezvládne, nemá šanci. Ve Spartě tlak je automaticky, jakmile překročíte vrátnici. Jarda je tichý, zahleděný spíš do sebe. Hodný, slušný kluk, možná až příliš. Fotbalově o něj nemám strach, vždyť i nedávný zápas ve Walesu zvládl v reprezentaci velmi dobře. Rozhodující podle mě bude, jak se vyrovná s prostředím," přidal na sport.cz Rada.

Právě on ho na Střelnici posunul na stoperský post a znovu rozjel jeho uvadající kariéru. "Je levonohý, takových je málo. Dříve jsme měli na levého stopera Lischku. Levák hodně zrychluje rozehrávku akcí, což je pro každého trenéra výhoda," uzavřel na sport.cz třiašedesátiletý odborník.

Plzeň-Sparta, Slovácko se Spartou i se Slavií, Eintracht - West Ham, Hoffenheim - Leverkusen, Real-City!

Zdroj: sport.cz