První muž Brna dělá už od října potřebné kroky, aby byli na sezonu 2022/23 připraveni a šli do ní v patřičné kondici

Devětašedesátiletý majitel Zbrojovky Václav Bartoněk plánuje být i v nejbližší budoucnosti v pozici jakési hybné páky prvoligového nováčka ze druhého největšího města Česka.

První muž Brna dělá už od října potřebné kroky, aby byli na sezonu 2022/23 připraveni a šli do ní v patřičné kondici

Půjde vítěz FNL do nového soutěžního ročníku 2022/2023 už s novým spolumajitelem? "Na tom se pracuje. Myslím si, že za situace, jaká je teď, se to podaří dotáhnout do konce. Nechci teď být konkrétní, je zbytečné předbíhat událostem," citoval idnes.cz slova současného vlastníka.

Návrat mezi elitu považoval za povinnost. "V našem případě by byl nepostup považován za selhání. Vzhledem k uplynulé divné tříletce (dva roky ve druhé lize, rok v první a loni sestup) šlo o splnění povinnosti. Můj přístup k této sezoně byl ryze pragmatický. Cítím zadostiučinění, že prorokové, kteří mi říkali, že s Richardem Dostálkem nepostoupím, dostali lekci. Bylo jich hrozně moc. Trenér měl ode mě dávno avizované, že tyto tlaky budou, ale že ho neobětuju," přidal na idnes.cz Bartoněk.

Díky brzké jistotě postupu má jeho klub na prvoligovou přípravu o něco víc času. "Specifikoval bych to tak, že někdy od loňského října dělám potřebné kroky, abychom na ligovou sezonu 2022/23 byli připraveni a šli do ní v úplně jiné kondici. Jsme daleko v jednání s hráči o jejich příchodu sem. Teď tu pozici vylepšuje, že jsme prvoligoví," doplnil idnes.cz citovaný první muž brněnského klubu.

Odhadovat počet posil ale nechtěl. "To si můžete za dvě nebo tři neděle poslechnout od sportovního úseku. Od toho jsou jiní. Já tomu musím vytvořit podmínky, sloužit tomu," zakončil na serveru idnes.cz šéf Berkovce, Texla, Řezníčka a spol.

Věřím, že Brno má potenciál, aby přilákalo zajímavé hráče. Uvidíme, co partneři a město, říká Švancara

Zdroj: idnes.cz