Vrba se musel cítit jako ve špatném snu, o Dočkalovi nebylo prakticky slyšet, Hložek byl v klidovém módu, míní Bosák

Spartě závěrečné kolo základní části Fortuna:ligy absolutně nevyšlo a po nečekaném zaváhání na Andrově stadionu (0:2) už ztrácí na čelo sedm bodů, což - jak tvrdí Jaromír Bosák - není věru málo.

Vrba se musel cítit jako ve špatném snu, o Dočkalovi nebylo prakticky slyšet, Hložek byl v klidovém módu, míní Bosák

"Ze sparťanského tábora bylo v minulých týdnech neustále možno poslouchat teze o tom, že letenští v žádném případě nevzdávají boj o titul, že ten je hlavním cílem pro tuto sezonu. Nic proti, takový klub jako Sparta žádné jiné cíle mít ani nemůže a je logické, že dokud existuje alespoň teoretická možnost sáhnout si na vytouženou trofej, musí pro naplnění této představy udělat maximum. Jenže to nesmíte v utkání v Olomouci prohrát. Protože tím pádem se ze zisku mistrovského primátu stává spíše fata morgána, jelikož na vedoucí příčku ztrácíte sedm bodů, na druhou šest a k dispozici máte pouhopouhých pět utkání. Stará floskule říká, že nic není nemožné, ale v tomto případě se dá poměrně lehce zpochybnit," napsal ve svém komentáři pro seznamzpravy.cz dlouholetý komentátor České televize.

Sigma začala velice přesvědčivě. "Olomoučtí diváci, kteří zavítali na stadion, se nejspíše nestačili divit. Nejspíše si říkali, proč to ti naši kluci nehrají pokaždé tak jako ve středu proti Spartě. Vysoká míra bojovnosti, až na malé výjimky velmi důsledné plnění obranných úkolů, dostatek sebevědomí a dva vstřelené góly. Určitě překvapení po jinak matné sezoně Sigmy. Asi je někde problém, když podobný výkon olomoučtí fotbalisté předvedou jen výjimečně. Pravda, sparťané Hanákům vyšli nečekaně vstříc. Poměrně rychle inkasovali, druhý gól na sebe také nenechal dlouho čekat. A jako už tradičně letenští opět dostali gól po rohovém kopu. Beneš si lehoučce poradil s „bránící“ dvojicí Vitík–Čvančara a Pavel Vrba se musel cítit jako ve špatném snu. Na rozdíl od Sigmy mi Sparta připadala nedostatečně koncentrovaná na zápas, jako by převládl dojem, že se po sérii vítězných utkání nemůže nic stát. Chyběla bojovnost, což velmi kontrastovalo s přístupem borců Sigmy, kteří se vrhali do střel, vyhrávali souboje, polykali metry a kilometry. Od adepta fotbalové Evropy zkrátka čekáte více než jednu šanci v prvním poločase a dvě v samotném závěru utkání, když už domácí mysleli především na udržení dvougólového vedení," podotkl server seznamzpravy.cz citovaný expert.

Letenské "S" tentokráte netáhly ani osobnosti. "Dvě naposledy hodně hlasitě chválené zbraně Sparty tentokráte zůstaly stát ve stínu. O Dočkalovi nebylo ve středu hřiště prakticky slyšet, Hložka se podařilo domácí defenzivě dostat do klidového módu, v němž se nepropracoval ani k jednomu opravdu nebezpečnému zakončení. Jedna povedená střela zpoza velkého vápna je málo. Zkrátka to nebylo chvályhodné vystoupení Sparty, klady by se hledaly opravdu těžko. Sparťanští fanoušci museli být z toho, co viděli, hodně zklamáni, naštvání čišelo po zápase i z Pavla Vrby, který svůj tým ve vyjádření po utkání z boje o titul odhlásil," doplnil na seznamzpravy.cz šestapadesátiletý autor celé řady knižních publikací ze sportovního světa.

Jedno pozitivum by se však ze sparťanského zájezdu na Hanou přeci jen našlo. "Všechno zlé může být pro něco dobré. Vzhledem k absenci Hancka a Čelůstky se do nominace pro duel v Olomouci dostal mladý stoper béčka Patrik Vydra. A nejen do nominace. O poločase vystřídal Součka, a měl tedy k dispozici při debutu v lize hned 45 minut. Další jméno, které si mohou znamenat sparťanští fandové do notýsku s titulkem budoucnost a lepší příští," uzavřel své hodnocení nepovedeného sparťanského podvečera Bosák, jehož slova publikoval portál seznamzpravy.cz.

LFA pod palbou slávistů i sparťanů. Slavia nehrála v Jablonci s oporami kvůli terénu. Sparta-Baník se kryje se Sparta-Třinec!

Zdroj: seznamzpravy.cz