Konec ve čtvrtfinále EKL? Na extra velké chlubení to není. Slavii chci vidět hrát Champions League, říká Vízek

Zase (jen) ve čtvrtfinále skončila slávistická pouť Evropou, kde jí nelítostnou stopku vystavil nizozemský Feyenoord. Tým vyznávající podobné ofenzivní principy jako právě sešívaní. Po divoké domácí remíze 3:3 zvítězil v Edenu 3:1. Proč armáda Jindřicha Trpišovského neprošla dál a jakou optikou se má její cesta vlastně hodnotit, nastínil v rozhovoru pro eFotbal expert Ladislav Vízek.

Konec ve čtvrtfinále EKL? Na extra velké chlubení to není. Slavii chci vidět hrát Champions League, říká Vízek

„Hrálo se v parádní atmosféře, která Slavii mohla dovést až k postupu. Bohužel se tak ale nestalo. Dál ji nepustil vážně skvělý soupeř a také vlastní gólmani,“ připomněl Vízek obrovskou chybu brankáře Mandouse, který soupeři daroval rozhodující trefu. Čisté svědomí však neměl ani při třetím gólu, kdy jeho zbytečné dva kroky směrem kupředu předznamenaly trefu Sinisterry.

„Na podzim často chyboval Kolář, teď zase Mandous. Nechápu to. Navíc když oni oba patří v Česku ke špičce a měli by patřit i do nároďáku,“ poznamenal uznávaný kritik a pokračoval: „Přitom stačilo, aby Mandous ten míč odkopl. Ale ne, on si s ním radši bude hrát a pak to takhle dopadne. Tohle už je taková bolest dnešní doby. Od brankářů se chce, ať si hrají na hráče, oni potom machrují a pohroma je na světě. PSG to stálo postup v Lize mistrů, Slavii teď Evropskou konferenční ligu. Za nás to tak nebylo. Za nás měl gólman hlavně dobře chytat a ne se snažit o něco, co pak může skončit gólem v jeho síti.“

I proto se červenobílá cesta Evropou zastavila znovu jen ve čtvrtfinále. „Byl by to velký úspěch, kdyby ale nešlo o tu úplně poslední evropskou soutěž. Musíme mít na paměti, že Slavia chtěla hrát Ligu mistrů, minimálně Evropskou ligu. Nakonec skončila až v Konferenční lize, kde došla mezi osm nejlepších celků. Já jí děkuji za to, jakým způsobem opět reprezentovala český fotbal ve světě, na žádné extra velké chlubení to ovšem zase není. Slavia musí pomýšlet výš. Zvlášť ve chvíli, až se dostanou do formy všichni zranění a bude ten mančaft zase v plné síle,“ konstatoval Vízek.

Zároveň ale ocenil sílu čtvrtfinálového soupeře sešívaných. Feyenoord všem ukázal, že kvalitu má obrovskou. „Je to tak. Byl to až nechutný protivník. Lepší než Olympique Marseille, který by teď na Slavii čekal v semifinále. Vsadil bych se, že přes Francouze by kluci přešli a rázem by byli tam, kde jsme si je všichni přáli tolik vidět,“ podotkla fotbalový legenda s tím, že nejradši by Slavii opět viděla hrát Champions League. „Tenhle třetí pohár ať nechá hrát Spartu. Ta bude ráda i za MOL Cup!“ zasmál se Vízek.

I tak ale absolvovali Pražané další památné evropské zápasy. A to bez útočníka, který v létě přišel s tím, aby právě na této úrovni patřil mezi rozdílové borce. Tedy Michaela Krmenčíka, který i v Edenu vyhořel jako cár papíru.

„Pro všechny je tenhle kluk velikým zklamáním. Přitom je to přesně hráč do vápna, který Slavii tak chybí. Bohužel to s ním ale asi nejde. Mluvil jsem s jeho tátou a ten mi říkal, že mu dá facku, že se potom probere. Bohužel asi neprobral. A to jsem mu před sezonou tolik věřil. Byl to pro mě goleador číslo jedna. No a jak vidíte, byl to velmi špatný tip. Za tenhle osud si ale může jen on sám. Kdyby na to měl, tak ho Trpišovský nenechal čekat za dveřmi, ale pustil ho dál,“ uzavřel Vízek.

Arteta připustil, že se mu Partey se v této sezóně už nejspíš nevrátí