FIFA spouští vlastní “Netflix.” K dispozici budou tisíce zápasů, nejlepších lig se ale nedočkáme

Zajímavou možnost pro fotbalové fanatiky otevírá nově představený koncept FIFA+. V úterý spuštěná platforma by ještě letos měla nabídnout více než čtyřicet tisíc přímých přenosů.  

FIFA spouští vlastní “Netflix.” K dispozici budou tisíce zápasů, nejlepších lig se ale nedočkáme

Bude to úplně zdarma. Bude to fungovat jako Netflix nebo Youtube, akorát bez omezení jako jsou třeba geografické restrikce. A bude tam hodně hodně fotbalu. FIFA na své nové platformě slibuje, že k dispozici bude široká škála lig, včetně mužských, ženských a mládežnických soutěží. Kromě toho bude v nabídce také bohatý archiv. V němž by mělo být možné si spustit "každý zápas mistrovství světa, který byl zachycen kamerou". Na FIFA+ najdete také dokumenty o současných i bývalých fotbalových hvězdách. 

Některé zahraniční zdroje dokonce hovoří o tom, že na FIFA+ bude k vidění i letošní mistrovství světa v Kataru. A ještě jednou: bude to zdarma. "Neplánujeme, že bychom za tuto službu vybírali předplatné," slíbila ředitelka strategie FIFA Charlotte Burr. "Na druhou stranu to neznamená, že se časem nemůžeme vyvíjet, pokud se objeví nabídka hodnoty, která nám umožní vybírat předplatné, pokud vstoupíme do prémiových práv nebo přijmeme jiný druh modelů. Vždy však bude ve FIFA+ k dispozici bezplatný zážitek," poněkud následně oslabila svůj první slib. 

"FIFA+ představuje další krok v naší vizi, jak učinit fotbal globálním a inkluzivním. Tato platforma zároveň podporuje poslání FIFA rozšiřovat a rozvíjet fotbal po celém světě," citovala agentura DPA prezidenta FIFA Gianniho Infantina. FIFA+ obsahuje také datové centrum se statistikami zápasů a sekci s denními novinkami. Platforma bude zpočátku dostupná v angličtině, francouzštině, španělštině a portugalštině.

zdroj: Sportsbible