Řekové nechtějí v Soluni příznivce Marseille a žádají UEFA o zákaz jejich příjezdu. Problémy čekají i ve Španělsku

Řecké státní úřady požádali orgány UEFA, aby zakázaly příznivcům Olympique Marseille účast na čtvrteční čtvrtfinálové odvetě Evropské konferenční ligy na půdě PAOKu Soluň.

Řekové nechtějí v Soluni příznivce Marseille a žádají UEFA o zákaz jejich příjezdu. Problémy čekají i ve Španělsku

První zápas ve Francii, který domácí vyhráli 2:1, výrazně ovlivnily výtržnosti příznivců obou klubů před zápasem, během něj i po něm.

UEFA už iniciovala vyšetřování incidentů, během kterých francouzská policie zadržela a následně uvěznila 13 lidí, z toho tři Řeky. Kromě stadiónu se bili skupiny chuligánů i v centre města.

Ministerstvo civilní ochrany Řecka se prostřednictvím svého šéfa Takise Theodorikakose v pondělí obrátilo na generálního sekretáře UEFA Theodora Theodoridise i ředitele soutěží UEFA Giorgia Marchettiho listem, v kterém argumentovalo i žádostí soluňské policie o ochranu obyvatelů.

Problémy též ve Španělsku

V pohotovosti jsou také úřady ve španělském Madridě, kde už vyhlásili pohotovost před odvetnými zápasy fotbalového čtvrtfinále Ligy mistrů. V úterý se v městě uskuteční duel mezi Realem Madrid a londýnskou Chelsea, ve středu pak do msta zavítá Manchester City, který vyzve Atlético Madrid. V španělské metropoli očekávají příjezd tisíců fanoušků z Anglie, což považují za bezpečnostní riziko.

Madridské náměstí, na kterých se běžně shlukují fotbaloví příznivci, budou v nejbližších dnech pod větším dohledem bezpečnostních složek. Ty budou zvýšenou pozornost věnovat také stanicím metra a madridskému letišti. K nepokojím by mohlo přijít nejen mezi Angličany a Španěly, ale také přímo mezi skupinami příznivci obou anglických týmů.

Podobnou situaci přitom zažili ve Španělsku jen nedávno, když Sevilla hostila utkání v Evropské lize a ve dvou dnech po sobě tam hrály kluby z Německa a Anglie. Město na jihu země bylo svědkem nepokojů mezi fanoušky obou týmů hostí.

Zdroj: Šport.sk

V týmu Bayernu se o víkendu slavilo. Hned dva fotbalisté německého giganta získali fotbalové jubileum