Højer dobře zvládá defenzivu a dostatečně kvalitní je v útočné fázi, Dočkal pomáhá v mezihře a nadstavbě

Sedmadvacetiletý dánský bek Casper Højer si připsal proti Baníku Ostrava (2:1) svůj šestý prvoligový start za Spartu a byť k těsné výhře statisticky nepomohl, svoje úkoly si splnil.

Højer dobře zvládá defenzivu a dostatečně kvalitní je v útočné fázi, Dočkal pomáhá v mezihře a nadstavbě

Alespoň tedy podle jeho šéfa Pavla Vrby. "Poslední půlrok mu hodně pomohl. Je mnohem víc vidět, je aktivnější a mnohem víc se zapojuje do útočné fáze než na začátku, kdy měl obrovské problémy po nějakých 30 minutách. Z tohoto pohledu je dobře, že máme tvořivého levého beka. Dokáže dobře zvládnout defenzivu a v útoční fázi je dostatečně kvalitní. Dokáže finální fázi podporovat tak, jak bychom chtěli," liboval si na webu sparta.cz osmapadesátiletý odborník.

Kouči týmu, který se díky třem výhrám v řadě opět o něco více přiblížil čelu tabulky, se zamlouval také výkon třiatřicetiletého Bořka Dočkala, jenž sice stále čeká na první gólový zápis ligové sezony, nicméně v sobotu pomohl dokonat obrat, když asistoval u trefy Tomáše Wiesnera.

"Domnívám se, že Bořek je výborný fotbalista. V předfinální fázi je pro mužstvo strašně důležitý. V těchto zápasech dokazuje svou kvalitu, pomáhá nám v mezihře a nadstavbě. Potvrzuje to, co si o něm myslím," přidal na klubových stránkách sparta.cz nadřízený Hložka, Čvančary či Peška, jehož soubor se v závěru tohoto týdne představí na teplických Stínadlech.

Csaplár útočí na Šmicera, Grygeru i Rosického: Pomátli jste se? Naprostá ostuda je, že jste na sobě přestali pracovat

Zdroj: sparta.cz