Čím byla způsobena prohra s Karvinou? Podle Smetany možná sestavou, možná podceněním

Ligová tabulka naznačovala, že to bude spíše jednoznačné utkání, ze kterého si Baník pravděpodobně odnese tři neobtížné body. V 10., 12. a 27. minutě tento scénář nicméně Karviná naprosto roztrhala, z tribun se ozývalo “My chceme Baník!” a kouč domácích Ondřej Smetana si odnesl řadu podnětů pro další práci.   

Čím byla způsobena prohra s Karvinou? Podle Smetany možná sestavou, možná podceněním

“Nemůžu říct nic jiného, než že jsme dnes v prvním poločase nešli hrát na výsledek, ale šli jsme si zahrát fotbal. Upustili jsme od principů v defenzivě, o kterých jsem přesvědčený, že díky nim jsme se nacházeli na pozici, na jaké jsme se nacházeli. Upustili jsme od nich a Karviná nás za to potrestala. To je úplně jednoduché. Ve druhém poločase, hlavně v závěru, už ta snaha udělat pro to maximum přecházela do křeče. Už jsme měli svázané nohy a už jsme to nebyli my. Takhle prohospodařit poločas je trestuhodné a zarážející,” hodnotil pro webové stránky svého klubu nevydařené sobotní odpoledne Smetana.

A nahlas uvažoval, čím debakl ve slezském derby mohl být způsoben. “Možná sestavou, možná podceněním. To nedokážu říct. Ale myslím, že je to jednoduché. Bylo to bráněním. Způsob hry Karviné na dva útočníky jsme měli bránit úplně jinak. Zodpovědněji a důsledněji. Být v prostorech pro přečíslení. A to jsme nedodržovali. Porušili jsme základní princip, k tomu se pak přidá nedůraz, nedostupování, žádná snaha nedat soupeři na útočné polovině prostor. To byla alfa a omega, a proto jsme dostali v prvním poločase tři góly,” analyzoval utkání s malým odstupem.

“My jsme celkově upustili od způsobu hry, díky kterým jsme dlouhodobě přicházeli k bodům. Zápas jsme nešli odedřít, odpracovat. A je úplně jedno, jestli jsme hráli proti Karviné nebo proti Spartě. Jsme v pozici, v jaké jsme a musíme si toho vážit, a tak i dneska jsme měli jít na hřiště zápas odpracovat. Odbouchat,” pokračoval Smetana a odmítl vyloučit, že utkání bude mít důsledky. “Každý zápas má nějaký dopad. Někdy menší, někdy větší. Tenhleten zápas nemůžeme přejít, to je logické. Musíme si z něj vyvodit důsledky. Pokud jsme schopni na Slovácku pracovat a dobře bránit, musíme to zvládnout i za týden proti Karviné. A musíme mít takový ten základ do ofenzivy. Takže samozřejmě, že to bude mít důsledky. Tak jako každý zápas,” uzavřel pro klubový web zklamaný kouč.

zdroj: fcb.cz