Herní výpadek Vodháněl necítí. Z Herzoga je v Admiře nadšený, jen z němčiny se mu občas kouří z hlavy...

Čtyřiadvacetiletý záložník Jan Vodháněl si sice musel na svůj debut v rakouském celku Admira Mödling počkat velmi dlouho, ale herní pauza na něm vůbec není znát a bývalý hráč vršovických Bohemians 1905 nastupuje pravidelně a je vidět.

Herní výpadek Vodháněl necítí. Z Herzoga je v Admiře nadšený, jen z němčiny se mu občas kouří z hlavy...

"Jsem moc rád, že jsem udělal nynější rozhodnutí. Jsem v Admiře spokojený. Cokoli vedení řeklo na jednáních před mým příchodem, to platí. Rok jsem stál, což je pro fotbalistu strašně dlouhá doba. Pro mě je ale návrat osvobozující. Mám za sebou pět utkání, herní výpadek na sobě necítím. V Česku jsem trénoval na Bohemce nebo individuálně. Po kondiční stránce jsem nic neztratil. Snad ani po té fotbalové. Moc jsem se na zápasy těšil, měl jsem obrovskou motivaci," uvedl v interview pro sport.cz rodák z Mladé Boleslavi, který si v minulosti zahrál i za Vlašim.

V Admiře trénuje pod Andreasem Herzogem, který má za sebou úchvatnou hráčskou kariéru včetně zastávky v Bayernu. "Jsem ohromený, co dokázal. Jsem nadšený, že se od takové persony můžu učit. Trenér Herzog má na starosti útočnou fázi, na trénincích nám předává své zkušenosti," přidal na sport.cz Vodháněl, jehož tým je ve skupině o udržení třetí za Lincem a Riedem.

A jak mu jde němčina? "Kouří se mi občas z hlavy. Brzy budu mít učitele němčiny. Fotbalové výrazy jsem pochytil rychle, i v kabině rozumím, o čem se kluci baví. Lidé z realizačního tým umí anglicky, takže pokud potřebuju vysvětlit něco detailněji, tak jedeme přes angličtinu," objasnil sportem.cz citovaný středopolař z BSFZ Areny pro 12 tisíc diváků, jehož chlebodárce má před sebou výjezd na půdu Tirolu.

Sešívaní by byli alibisti, kdyby říkali, že neodjeli do Rakouska pro postup...

Zdroj: sport.cz