Ve Spartě máme nejlepší akademii v Čechách. Minimálně podle výsledků, mne si ruce spokojený Hřebík

Spartou organizované online vysílaní "24 hodin pro Ukrajinu" se zúčastnila celá řada známých tváří, které mají k letenskému "S" z Generali Česká pojišťovna arény velmi blízko.

Ve Spartě máme nejlepší akademii v Čechách. Minimálně podle výsledků, mne si ruce spokojený Hřebík

Mezi nimi byla i velká osobnost sparťanského prostředí a současný vedoucí strahovské akademie Jaroslav Hřebík, který vedl rudé áčko hned v šesti derby a nikdy neokusil hořkost porážky.

Hřebík, jenž přeje Spartě již od svých sedmi let, už se oproti minulosti samozřejmě zklidnil a jeho bouřlivé chování už je tak jen dějepisným pojmem...

"Já sem byl dřív nervák. Když mi hráči neplnili pokyny, tak jsem ujel i hlasově. Teď když jsem to viděl zpětně, tak to nebylo ono. Ale každý hráč má tu povinnost, udělat pro tým maximum. A minimálně začít tím, že bude běhat," vyprávěl v interview třiasedmdesátiletý odborník.

Na sparťanskou akademii, jíž řídí řadu let, je náležitě pyšný. "Ve Spartě máme nejlepší akademii v Čechách. Minimálně podle výsledků. Díky tomu, že produkujeme pět až šest hráčů do profesionálního fotbalu každý rok, se naši fotbalisti dostávají z akademie do áčka. Za to je třeba poděkovat vedení, že toho využívají. Sportovnímu řediteli i hlavnímu trenérovi. Stává se, že v zápase nastoupí až sedm odchovanců, kteří prošli akademií na Strahově, což je fantastické. A je dobré, že patří i k těm lépe hodnoceným," doplnil někdejší úspěšný kouč české devatenáctky, který v minulosti trenérsky pracoval i v Hradci Králové, na Žižkově či v Dynamu Moskva.

Hospitalizovaný Tvrdík válčí s vážnou nemocí: Věřím, že pro mě kluci ve čtvrtek postoupí a bude to jízda až do finále

Zdroj: sparta.cz