Holeš? Dle Bosáka opakovaně nejlepší na place s formou jako zvon. Nedivil by se, kdyby ho Šilhavý šoupl na stopera...

Realizační tým Slavie nemohl použít do úvodního měření sil s Lincem nejen Juráska, Filu, Hovorku, Ševčíka, Provoda, Bořila, Oscara či Kačarabu, ale také Lingra se Schranzem, čili dva nejlepší střelce sešívané sezony.

Holeš? Dle Bosáka opakovaně nejlepší na place s formou jako zvon. Nedivil by se, kdyby ho Šilhavý šoupl na stopera...

Jindřich Trpišovský a spol. si s tím ovšem poradili na výbornou a trenérský štáb úřadujícího českého mistra řádně ocenil také známý expert Jaromír Bosák. "Harry Potter je břídil. Vážně. Minimálně v případě, když ho srovnám s Jindřichem Trpišovským. Kouč Slavie sice nemá k dispozici žádnou kouzelnou hůlku nebo knihu zaklínadel, přesto ale předvádí jedno povedené kouzlo za druhým. Tak jako ve čtvrtek v Edenu," napsal ve svém komentáři pro seznamzpravy.cz dlouholetý komentátor České televize.

Domácí podle něj uspěli i díky zvolené taktice. "Už po několika minutách bylo jasné, že trenérský tým českého mistra strávil nad rozborem hry rakouského protivníka dlouhé hodiny. Šablona s rychlým přechodem do protiútoku, protože chyběli vyloženě kreativní hráči uprostřed, vycházela znamenitě. Poznávacím znamením byl dlouhý křižný pas z přehuštěné pravé strany na levou, kde měl Plavšič až neuvěřitelně volný výběh. A když už začali hosté poněkud kapírovat, odkud hrozí největší nebezpečí, přišel druhý Sorův gól – zprava. Rakouské mužstvo se v prvním poločase nezmohlo prakticky vůbec na nic. Obrana dirigovaná Holešem jim nepovolila ani to nejmenší. A když už jsem u Tomáše Holeše, nemohu nenapsat, že byl opětovně nejlepším hráčem na place. Naprosto bezchybný v defenzivní činnosti, skvěle četl hru, vyhrával souboje. Vzhledem k tomu, že situace se stopery v národním týmu před baráží se Švédskem není nikterak optimistická, nedivil bych se, kdyby Jaroslav Šilhavý svěřil stoperskou práci právě Holešovi. Formu má jako zvon," všiml si portálem seznamzpravy.cz citovaný člen Realu TOP Praha.

Pohárový zápas dle jeho slov ukázal, jak důležité pro budoucí úspěch je dokonale analyzovat slabiny a přednosty hry protivníka. "Taktický plán vyšel, až na několik drobných škobrtnutí, Jindřichu Trpišovskému skvěle. I když se jeho protějšek Wieland snažil o protitahy a změnil po poločase obrannou řadu ze čtyřčlenné na tu se třemi stopery, byly brejkové situace stále tou největší zbraní slávistů. K tomu se přidala už klasická schopnost hráčů v červenobílých dresech adaptovat se na rozličné posty, byť nejsou jejich původními. Jako by Trpišovský a spol. mohli počítat s tím, že když bude marodka ještě výraznější, stačí sáhnout pro prodavače ze stánku s klobásami a on sundá zástěru, otře si ruce, nafasuje kopačky, načež zahraje skvělý zápas. Už samozřejmostí je velmi dobrá kondice a schopnost vyšťavit soupeře tak, že se modlí za poslední hvizd rozhodčího. Přesvědčil se o tom tentokráte LASK. A počítám, že ho to za týden čeká ještě jednou," zavěštil si na serveru seznamzpravy.cz autor celé řady fotbalových publikací.

Nigérie může být na mě a Olayinku pyšná. Věřím, že jednou přijde i hattrick, hlásí spokojený Sor

Zdroj: seznamzpravy.cz