Pulpit vyjmenoval pět nejnadějnějších dorostenců Viktorie Žižkov. Největší potenciál má podle něj Vlček...

S Viktorií Žižkov, která má před sebou nedělní střet s rezervou Sparty, absolvovalo před startem jarní části FNL přípravu i pět nadějných dorostenců, s tím, že jde o Vlčka, Kopa, Žigu, Jankovského a Tomka. 

Pulpit vyjmenoval pět nejnadějnějších dorostenců Viktorie Žižkov. Největší potenciál má podle něj Vlček...

Co si o nich myslí hlavní trenér Martin Pulpit? "S výběrem sportovního úseku jsem spokojený. Tato pětice hráčů je aktuálně top současné mládeže Viktorky Žižkov a myslím, že každý z nich je budoucností našeho klubu," přednesl v interview pro fkvz.cz velký fanoušek Interu Milán.

Jaký přínos dotyční mladíci měli? "Za těch čtrnáct dní, co s námi absolvovali, si myslím, že náročnost tréninků zvládli poměrně slušně a neztráceli se ani při herních cvičeních. Vlček má velký potenciál dostat se daleko. Tomek musí zapracovat na síle, možná by nebylo od věci s ním pracovat, co se týče silových věcí, individuálně. Žiga je sice rychlý a fyziky zdatný ale trošku cítím rezervu ve fotbalovém myšlení. Kop nemohl podstoupit všechny tréninkové jednotky z důvodu zdravotního stavu, ale budeme se určitě snažit ho zapojit do tréninku během jarní části. Pro Jankovského to nebyla premiéra, zapojil se s námi už na podzim. Tam je škoda, že výška hraje proti němu. Co se ale týče fotbalových věcí, tak přípravu zvládl," hodnotil na fkvz.cz velezkušený stratég.

Který z dorostenců na něj udělal vůbec největší dojem? "Za mě má největší potenciál Patrik Vlček. Myslím si, že má i dobře našlápnuto k vyššímu fotbalu. Přehled, čtení hry a celkové fotbalové myšlení patří mezi jeho nejsilnější stránky," chválil pětapadesátiletý odborník, jehož slova nabídly stránky fkvz.cz.

A jak vůbec celkově vnímá žižkovskou mládež? "Mládež nehodnotím podle umístění v tabulce. Pro mě je prioritní, kolik hráčů je připraveno zapojit se do procesu s A – mužstvem. Když se vrátím k již zmiňované pětici, znovu říkám, že pokud se v dalším jejich vývoji neudělá chyba, tak si myslím, že budou velkou budoucností žižkovského fotbalu," zavěštil si bratranec bývalého prvoligového brankáře Luboše Přibyla, který v minulosti trenérsky vedl také Plzeň, Boleslav, Baník nebo Al Watani.

Jarolím by dlouho bez práce zůstat nemusel. Nebude-li mu vadit 2. liga, klidně může asistovat vlastnímu synovi

Zdroj: fkvz.cz