Smetana: Špatně jsme bránili, špatně jsme napadali. Měli jsme z toho vytěžit víc

I přestože měl ostravský Baník utkání s Libercem dobře rozehrané, nakonec z domácího klání se Severočechy bere jenom bod. Ondřej Smetana po utkání pro televizi O2 TV Sport hledal příčiny, proč tomu tak bylo.

Smetana: Špatně jsme bránili, špatně jsme napadali. Měli jsme z toho vytěžit víc

„Protože jsme v prvním poločasu nevytěžili víc a v druhém jsme nehráli jako v tom prvním. Trošku jsme z toho vypadli. Tam už jsme se do těch situací tolik nedostávali. To byl asi hlavní důvod,“ komentoval zamyšleně utkání se ztraceným náskokem kouč Baníku.

Ten zároveň nijak nezakrýval, že druhá polovina zápasu Ostravě prostě nevyšla. „Hůře jsme bránili. Ale důvodů tam bylo víc. To naše napadání těch křídel taky nebylo ideální. Přehrávali nás stopeři, hodně jsme ztráceli. Ten zápas se asi opravdu rozhodl v tom prvním poločase, kdy jsme z toho měli vytěžit víc. Nebo to hlavně uhrát. I když se Liberec do něčeho dostal, do nějakých závarů, tak zrovna tu gólovou situaci jsme mohli zavřít. Zavřít toho hráče na lajně. Vůbec k tomu centru nemělo dojít. Což je škoda. Ale Liberec je také kvalitní tým a je těžké ho do ničeho nepustit. Takže samozřejmě, pro nás je to ztráta. Chtěli jsme z toho vytěžit víc, ale musíme z toho vymačkat víc a připravit se na příští týden,“ měl jasno devětatřicetiletý trenér hned po utkání.

I přes nedostatky v napadání se Smetana nakonec rozhodl nechat na hřišti Ladislava Almásiho a vystřídal místo něj za Jiřího Klímu srbského záložníka Nemanja Kuzmanoviće. „Kuzma měl žlutou kartu, tam jsme nechtěli riskovat. A Klímič ho umí na té pozici nahradit. Nabízela se i ta druhá varianta. Ale rozhodli jsme se ho tam nechat, protože umí být nebezpečný celých devadesát minut. Prostě jsme se takhle rozhodli,“ vysvětlil ostravský trenér.

Kozel: Nespokojený být nemůžu. Zaslouženě jsme vyrovnali