Zabal to a jdi do důchodu, dokud je čas, vzkazuje Ronaldovi francouzský mistr světa Lebouf

Manchester United i pod Ralfem Ragnickem a po návratu Cristiana Ronalda stále tápe. Tým je sice technicky na čtvrté pozici znamenající kvalifikaci do Ligy mistrů, na šestý Arsenal má jen dvojbodový náskok a Gunners mají odehrány o tři zápasy méně.  

Zabal to a jdi do důchodu, dokud je čas, vzkazuje Ronaldovi francouzský mistr světa Lebouf

Kritika se na zkušené valí ze všech stran. Mladí jsou relativně z obliga, Sancho začal alespoň částečně ospravedlňovat vysokou cenovku, Elenga je na Old Trafford jedním z mála světlých zjevů posledních týdnů. Na zkušené v čele s nedávno se o kapitánskou pásku poštěkajících se Ronalda a Maguira nicméně míří kritika. A především Cristiano Ronaldo si musí od některých expertů vyslechnout v posledních týdnech výroky, které si asi při předsezónním návratu na sever Anglie nemaloval.

"Přijde čas, kdy bude muset zvážit, co udělá se svým životem a kariérou," zahlásil na Portugalcovu adresu v rozhovoru pro ESPN francouzský mistr světa z roku 1998 a bývalá opora Chelsea Frank Leboeuf. "Nechci, aby byl obyčejným hráčem. Byl bych raději, kdyby ukončil kariéru, dokud je na vrcholu," míní fotbalista, který v Anglii odehrál pět sezón. 

Jako argumentaci pro negativní vliv Ronalda na hru United Leboeuf uvádí třeba ofenzivní produkci United, respektive její pokles po Ronaldově příchodu. V sezóně 2020/21 měli United průměr 1,92 gólu na zápas, zatímco v této sezóně jejich ofenzivní výkon klesl o tři desetiny. Angličtí experti často upozorňují na to, že Ragnick se snaží hru Ronaldovi uzpůsobit, ačkoliv aktuálně to není nejracionálnější strategie a Rudí ďáblové by se podle dostupných dat měli zaměřit na získání hrotového útočníka, který by jejich ofenzívu oproti Ronaldovi dokázal lépe transformovat v góly.

zdroj: ESPN