Sparta měla proti Zlínu kopat penaltu, ostatní pokutové kopy byly podle komise odpískány správně

Komise rozhodčích FAČR rozhodla, že v nedělním 23. ligovém kole mezi Spartou a Zlínem (2:0) chyboval videorozhodčí Tomáš Kocourek, když nesprávně odvolal penaltu domácích Pražanů.

V 81. minutě rozhodčí Jan Machálek nařídil pro Spartu pokutový kop, ale po zásahu VAR a vlastní kontrole původní verdikt zrušil.

„Domácí hráč (Minčev) sice zahrál rukou, ale následně měl míč pod kontrolou hostující hráč (Martin Nečas), odkopl jej a poté začala nová útočná akce domácího týmu. VAR se proto k předchozímu hraní rukou neměl vracet,“ okomentovala situaci komise rozhodčích, jejíž slova citoval web sport.ceskatelevize.cz. Naopak správně byla odvolána penalta pro Zlín za nasimulovaný pád Vukadina Vukadinoviče ve 3. minutě.

Pokutové kopy v dalších sobotních duelech Slovácko - Mladá Boleslav (2:1), Liberec - Jablonec (1:1) a Plzeň - Pardubice (4:0) byly podle komise odpískány správně.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz