Hancko: Šance tu je! O postup se pobijeme

Sparťanský stoper Dávid Hancko byl v úvodním utkání o postup do osmifinále Evropské konferenční ligy se srbským Partizanem Bělehrad jedním z nejnebezpečnějších letenských fotbalistů. A tím by byl rád i dnes. Hancko věří, že si Sparta do Srbska přijela pro postup.

Hancko: Šance tu je! O postup se pobijeme

Podle stopera Sparty Dávida Hancka by pro letenský celek mohla být před odvetou o postup do osmifinále Evropské konferenční ligy na Partizanu výhoda, že o minulém víkendu Sparta nehrála prvoligový duel v Jablonci. „Myslím si, že to může být výhoda. Terén v Jablonci neodpovídal tomu, abychom tam odehráli zápas. Ještě ten den jsme trénovali. Pro mě i některé hráče byl před tím program náročný. Mohli jsme se dát do kupy. To, že jsme nehráli přes víkend, by nemělo hrát roli. Těšíme se na zápas,“ uvedl Hancko na předzápasové tiskové konferenci.

Každý zápas je jiný. Už jsme měli konfrontaci minulý týden. Můžeme očekávat, jak se to bude vyvíjet. Pro nás to ale bude jiné. Přijeli jsme s touhou postoupit. Zápas to bude těžký, ale přijeli jsme s tím, že to chceme zvládnout,“ uvedl Hancko s tím, že i když si Sparta do Bělehradu přivezla jednobrankové manko, pořád je poměrně velká šance na postup. „Jednoznačně šance na postup je. První chyba by byla sem jet s tím, že to nejde. Věřím, že uděláme maximum. Nůž na krku jsme měli už na začátku sezony v zápase s Rapidem. Bylo to sice doma, ale mli jsme jednogólové manko a podařilo se nám to zvládnout. Šance tam je, pobijeme se o to, musíme být hlavně aktivní vepředu,“ řekl Hancko odhodlaně.

Právě letenský stoper je jediný ze sparťanského kádru, kdo nechyběl v letošní sezónu ani jednu minutu na hřišti v pohárových utkáních. „Když se na to zpětně podívám, je to pravda. Občas se probíral můj zdravotní stav. Tohle je ale známka toho, že dostávám důvěru od trenérů a jsem na hřišti. Doufám, že můžu pomoct týmu i proti Bělehradu,“ neztrácí Hancko před odvetou naději…

Zdroj: sparta.cz

Vrba: Doufejme, že Partizan nepůjde do derby se Zvezdou v úplně dobrém rozpoložení